X


MicroStrategy CEO’su Michael Saylor Açıkladı! İşte Piyasada Yaşanan Düşüşün Nedenleri

MicroStrategy CEO'su Michael Saylor, kripto para piyasasında yaşanan düşüşün nedenlerini açıkladı.
12:30
23 Ocak 2022
MicroStrategy CEO’su Michael Saylor Açıkladı! İşte Piyasada Yaşanan Düşüşün Nedenleri
Okuma Süresi: 2 Dakika

Önde gelen kripto para analisti, Bitcoin boğası ve MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, yeni bir yılın başında kripto piyasasının gerilemesine neden olduğuna inandığı faktörleri analiz etti.

Michael Saylor, Piyasada Düşüşe Neden Olan Faktörleri Açıkladı

Ünlü kripto para analisti Michael Saylor, Bloomberg ile yaptığı yeni bir röportajda ​​kripto piyasalarının bu yıl şimdiye kadar yaşadığı oynaklığa katkıda bulunduğunu düşündüğü iki faktörü açıkladı.

Saylor röportajda yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı;

“Bence burada çok fazla dinamik var. Kripto ekosisteminin tamamına bakarsanız, bir dizi düzenleyici belirsizliğe, özellikle de stabilcoin’lerde ve kripto para birimlerinde bunların menkul kıymet olup olmadıklarına ilişkin düzenleyici belirsizliğe sahipsiniz. Ve bu biraz endişe yaratır.

Açık denizde çok fazla kaldıracınız var. 20 kata kadar kaldıraçla işlem yapabilen çok sayıda kripto borsanız var. Ve bu kripto borsalarında çapraz teminatlandırılmış çok sayıda token var. Bunlar ve merkezi olmayan finans [DeFi] borsaları arasında, 20x kaldıraçtan çok daha fazlasını elde edebilirsiniz. Yani bu durum piyasadaki oynaklığın ikinci nedeni.”

Bitcoin, Kurumlar İçin Harika Bir Giriş Noktası

Saylor’a göre, Bitcoin şu anda kurumlar için özellikle Bill Miller gibi efsanevi yatırımcılar portföyünün büyük bir bölümünü amiral gemisi kripto para birimine tahsis ettiği için “harika bir giriş noktası” sunuyor.

“Bu seviyede konsolide olduğunu hissediyorum. Bu, kurumsal yatırımcılar için harika bir giriş noktasıdır. Yüksek net değerli bireyler, aile ofisleri, kamu şirketi yöneticileri, özel şirket sahipleri ile konuşuyorum. Onlar 2021’de Bitcoin’in  yükselişini izlediler.

Ama Bitcoin şu anda konsolide oluyor ve tüm zamanların en yüksek seviyesinden %40 indirimli bir fiyata sahip. Ve bunun Bill Miller gibi insanlar, çok saygın yatırımcılar tarafından benimsendiğini görüyorlar. Düzenleyiciler tarafından benimseniyor, senatörler ve kongre üyeleri, kamu yatırımcıları ve kamu şirketleri tarafından benimseniyor. Ve sonra bu seviyeye iyi bir giriş noktası olarak bakıyorlar.”

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %0.59’luk bir düşüşle 35.615 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar