X


MicroStrategy Bir Kez Daha Sahnede: Dev Şirket Bitcoin (BTC) Alımı Yaptı

Form 8-K adlı SEC dosyası, iş zekası şirketi MicroStrategy'nin Bitcoin satın aldığını açıkladı.
16:40
24 Ağustos 2021

MicroStrategy, şirket varlıklarına 3.907 Bitcoin ekleyerek dev bir adım daha attı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda bugün yayınlanan Form 8-K raporuna göre dev iş zekası şirketi 1 Temmuz ila 23 Ağustos arasında Bitcoin varlıklarını artırdı.

MicroStrategy, Bitcoin Satın Aldı

Form 8-K adlı SEC dosyası, iş zekası şirketi MicroStrategy’nin Bitcoin satın aldığını açıkladı. Michael Saylor’ın firması, ortalama 45.294 fiyattan Bitcoin alımı yaptı. Son alım ile birlikte MicroStrategy, rezervlerinde 108.992 BTC bulunduruyor. MicroStrategy, Bitcoin varlıklarını 26.769 ortalama fiyatla yaklaşık olarak 2.91 milyar dolar karşılığında almıştı. Lider kripto paranın 49.000 dolara ulaşması ile şirketin Bitcoin varlıklarının değer 5.3 milyar doların üzerine çıktı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in geçtiğimiz ay 28.000 dolar bandına kadar gerilemesi ile şirket zararlarının boyutu önemli seviyelere ulaşmıştı. MicroStrategy, 2021 yılının ikinci çeyrek toplantısında Bitcoin varlıklarından yaklaşık olarak 400 milyon dolar zarar açıklamasına rağmen kripto para piyasasının amiral gemisinden vazgeçmemişti.

Michael Saylor, şirketin kripto para politikasını sürdüreceğini Bitcoin varlıklarını artıracağının sinyallerini veriyordu. Dev iş zekası şirketi, BTC’nin 50.000 dolara yükseldiği dönemde varlıklarını artırdı. Saylor, Bitcoin savunucusu ve destekçisi rolünden ödün vermedi.

Bitcoin Fiyatı

Lider kripto para Bitcoin, 50.400 dolara dokunmasının ardından yatırımcıları heyecanlandırmıştı. Ancak 50.000 doların üzerinde tutunamayan BTC, 48.000 dolarlık banda geri çekildi. Kripto para piyasası, hareketli saatler yaşarken lideri takiben birçok altcoin önemli performanslara imza attı.

En popüler ikinci kripto para Ethereum (ETH) 3.300 doları aştı. Binance Coin (BNB) 500 dolara dokunarak önemli bir fiyat sekansı izledi. Chiliz (CHZ) 0.40 dolara ulaşarak son günlerde adından söz ettirmeyi başardı.

Lider, psikolojik 50.000 dolar seviyesiyle mücadele ediyor. Öte yandan olası bir satış baskısında 46.000 dolarlık destek bir sonraki aşama olarak yorumlanıyor. Bitcoin fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 48.646 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar