X


Michael Saylor, Son Kongre Duruşmasını Değerlendirdi: Bitcoin Kazandı!

Michael Saylor, ABD'deki uzun vadeli enflasyonist ortama dikkat çekerek bir kez daha Bitcoin ve Altın kıyaslaması yaptı. Saylor, son kongre duruşması hakkında da, "Bitcoin Kazandı" yorumunu yaptı.
13:38
10 Aralık 2021

Yahoo Finance Live’a konuşan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, son kongre duruşması hakkındaki fikirlerini paylaştı. Saylor, tartışmanın nihai kazananının Bitcoin olduğunu dile getirerek Altın sat ve Bitcoin al stratejisinin de bu dönemde yatırımcılar adına olumlu sonuçlandığını söyledi.

Saylor: Bitcoin Kazanıyor

MicroStrategy CEO’su  Michael Saylor, ABD’deki enflasyonist ortamın, lider kripto para birimi Bitcoin‘in yükselişini tetiklediğini dile getirdi. Saylor, bu esnada Altın için de “ölü bir kaya” ifadesini kullandı.

Yapılacak en iyi işin Altın satıp Bitcoin satın almak olduğunu iddia eden Michael Saylor, söz konusu iddiasında şu sözlere yer verdi:

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

“Bitcoin tarafından tehdit edilen tek şey altındır. Yapabileceğiniz en iyi şey 10 trilyon dolarlık altının tamamını satmak ve Bitcoin satın almaktır. Altın ölü bir kayadır. Tartışmasız, en kötü performans gösteren varlık. Bunun için hiçbir umut yok.”

MicroStrategy, 1434 Adet Daha Bitcoin Satın Aldı

9 Aralık Perşembe günü MicroStrategy, ek olarak 1400 küsür adet Bitcoin satın aldığını duyurdu. Son Tweet’inde Saylor, şu sözleri kaydetti:

“MicroStrategy, Bitcoin başına 57.477 dolar ortalama fiyat ile 82,4 milyon dolar karşılığında ilave 1434 Bitcoin satın aldı. 21.12.2021 itibariyle toplamda 3,66 milyar dolara 29.861 dolar ortalama fiyat ile 122.478 adet Bitcoin satın aldık.”

Peter Shciff’ten Yanıt Geldi

Küresel bitcoin kabulüne ve uzun vadeli enflasyona dikkat çeken Saylor, “Bunu daha önce de söyledim, Bitcoin sonsuza kadar yükseliyor” dedi. Ancak Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, söz konusu söylemleri eleştirerek Michael Saylor’ı yatırımcıların parasını boşa harcamak ile suçladı:

“Bitcoin gemisi ile battığınız çok açık. Çöpe attığınız sadece kendi paranız olsaydı sorun olmazdı. Ancak hissedarların parasını da boşa harcıyorsunuz. MSTR hissedarlarının gemiyi batmadan terk etmelerini öneririm.”

Bu yazıda yer alan bilgiler, kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volaitliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
huobi
huobi
Araştırma Makaleleri

İlgili Yazılar