Miami Uluslararası Havaalanı’nın İlk Bitcoin ATM’si

Miami Uluslararası Havaalanı’na yerleştirilen ATM, stratejik açıdan önemli bir hamle oldu...
15:00
16 Ekim 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

15 Ekim’de yayınlanan resmi bir basın açıklamasına göre Bitcoin ATM şirketi Bitstop, makinelerinden birini Miami Uluslararası Havaalanı‘na kurdu.

Yapılan açıklamalarda Bitcoin ATM’sinin on altıncı kapının yanındaki G parkuruna yerleştirildiği ve müşterilerin Bitcoin’i nakit olarak satın almalarına izin vereceği belirtiliyor.

Stratejik Pozisyon

Miami Uluslararası Havaalanı’nın Amerika Birleşik Devletleri’nde uluslararası yolcu trafiğindeki en işlek üçüncü havaalanı olduğu göz önüne alındığında bu yer Bitcoin ATM’si için stratejik bir noktayı temsil ediyor. Bitstop yaptığı açıklamada “Miami Uluslararası Havalimanı’nın ABD ile Latin Amerika arasındaki en büyük ağ geçidi ve ABD’deki en büyük havayolu merkezlerinden biri” olduğunu da belirtiyor.

Bitstop kurucu ortağı ve strateji şefi Doug Carrillo, Bitcoin’in seyehat edenler için yararlı olduğunu kanıtladığını düşündüğünü dile getirdi. Carillo konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Giderek daha fazla insan, kolaylık ve güvenlik için nakit para yerine Bitcoin ile seyahat etmeyi tercih etmeye başlıyor. Miami Uluslararası Havaalanı, müşterilerimizin yurt içinde veya yurt dışında seyahat ederken dolarla Bitcoin alabilecekleri ve satabilecekerleri mükemmel bir yer.

Son olarak Bitstop yaptığı açıklamalarında bunun ABD’deki 130. Bitcoin ATM makinesi olduğunu ve amaçlarının 2020 sonuna kadar dünya çapında kurulu 500 Bitcoin ATM’sine ulaşmak olduğunu kaydetti.

Bitcoin ATM’leri

Bitcoin ATM’leri uzun zamandır kripto para kullanıcıları tarafından tercih edilen makineler halini almış durumda.

Eylül ayında Statistica tarafından yayınlanan verilere göre küresel çapta Bitcoin ATM sayısı 5.457’nin üzerine çıktı. Bu rakam yeni bir rekor anlamına geliyor. Ayrıca görüldüğü gibi Bitcoin ATM sayısı artmaya da devam ediyor. Konuyla ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık…

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar