Bitcoin ATM Sayısında Rekor Yükseliş!

Bitcoin ATM'lerinin sayısı rekor kırdı.
08:00
21 Eylül 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin‘in (BTC) fiyatında yaşanan yükseliş ve düşüşlere rağmen, talebin hep yukarıya doğru gittiği artık kanıtlandı. Statistica tarafından yayınlanan verilere göre küresel çapta Bitcoin ATM sayısı 5.457’nin üzerine çıktı ve yeni bir rekor kırdı.

Aslında bu veri Coin ATM Radar‘ın kendi sitesindeki Bitcoin ATM verisi ile çakışmakta. Coin ATM Radar’a göre küresel çapta aktif Bitcoin ATM’lerinin sayısı bundan biraz daha fazla olup, 5.590 seviyelerinde gözüküyor. Bu da aslında Statistica’nın ilgili araştırmayı yapmasından beri ne kadar çok Bitcoin ATM’si kurulduğuna işaret etmekte.

İçerik Rehberi

Neden Bitcoin ATM’si?

Bitcoin ATM’lerinin artışını 2016 yılının Eylül ayından itibaren hesaplayacak olursak, sadece üç yıl içerisinde bunların yüzde 500 gibi inanılmaz bir yükseliş elde ettiğini görebiliriz. Bu da aslında küresel çapta BTC’ye olan talebin ne kadar arttığını kanıtlamakta.  Ancak Bitcoin ATM’lerinin bazılarında yüzde 15’e kadar çıkan komisyon oranları alınırken, insanların bunu neden kullandığı da bir başka merak konusu haline geldi.

Söz konusu sorunun cevabı ise ATM’lerin kullanım kolaylığı olarak açıklanmakta. ATM’ler direkt olarak BTC’yi itibari paraya çevirme özelliğine sahip olduğundan, kullanıcıyı bir kripto para borsası kullanıp daha sonra itibari parayı banka hesabına gönderme işlemlerinden kurtarıyor. Bunun yanı sıra işlemler çok daha hızlı ve saniyeler içerisinde tamamlanmakta.

Venezuela da geçtiğimiz hafta ilk Bitcoin ATM’sine kavuşarak gündeme yerleşmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar