X

Miami Belediye Başkanı’ndan Dikkat Çeken Paylaşım: Maaşımın Tamamını Bitcoin’e Dönüştüreceğim!

Bitcoin destekçisi olarak bilinen Miami Belediye Başkanı, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaparak, maaşının tamamını Bitcoin'e dönüştüreceğini söyledi.
21:14
2 Kasım 2021

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, bir sonraki maaş çekini tamamen Bitcoin’e dönüştüreceğini söyledi.

Miami Belediye Başkanı, Maaşının %100’ünü Bitcoin’e Dönüştüreceğini Söyledi

Şehrin operasyonlarına kriptoyu entegre etmek etmek adına birtakım adımlar atan Bitcoin destekçisi Belediye Başkanı Suarez, Twitter hesabından, bir sonraki maaş çekinin %100’ünü Bitcoin’e dönüştürme niyetini duyurdu. Suarez, Anthony Pompliano’nun maaşını BTC olarak kabul eden ilk ABD’li politikacının kim olacağını soran tweetine yanıt olarak “Bir sonraki maaşımı %100 Bitcoin olarak alacağım… sorun çözüldü” yazarak cevap verdi.

Belediye başkanı Suarez, Miami’nin CIO’su Mike Sarasti’den yardım istedi. Sarasti, kayıt olması ve maaşını bitcoin olarak alabilmesi için Belediye Başkanına zaten bir bağlantı gönderdiğini söyledi. Sarasti, kendi maaşının bir kısmını şimdiden BTC‘ye çevirdiğini ima ederek, “Geçen hafta maaşımın bir kısmını alma deneyimim kusursuz geçti” diye  bir tweet attı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Suarez, Bitcoin’i Şehir Operasyonlarına Entegre Etmek İstiyor

Belediye Başkanı Suarez, kripto varlığı Miami’nin şehir operasyonlarına entegre etme konusunda oldukça kararlı. Şehir sakinlerinin, vergilerini lider kripto para birimi Bitcoin ile yapabilmesi de, Miami Belediye Başkanı’nın planları arasında.

Miami Belediye Başkanı’nın Bitcoin‘i şehrin operasyonlarına entegre etme önerisi Şubat ayında onay alsa da, ilçe düzeyinde de aldığı desteğe rağmen, pek ilerleme kaydedilemedi. Ancak yakın zamanda Suarez, hükümet çalışanlarına bitcoin ile ödeme yapmanın Miami şehri için hala “önemli bir öncelik” olduğunu iddia etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar