X


Pulp Fiction’ın Kimseyle Paylaşılmayan El Yazısı Senaryosu NFT Oluyor!

Dünyanın en ünlü filmlerinden olan Pulp Fiction’ın daha önce kimseyle paylaşılmayan el yazısı senaryosu NFT oluyor. 
19:50
2 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Quentin Tarantino, Salı günü NFT.NYC etkinliğinde konuştu ve Pulp Fiction’dan daha önce hiç görülmemiş el yazısı senaryolar ve yorumlardan oluşan yedi adet non-fungible token (NFT) koleksiyonu yayınlamaya hazırlandığını açıkladı.

Pulp Fiction da NFT Oluyor!

Tarantino, Blockworks’e yaptığı açıklamada, “Pulp Fiction’dan bu özel sahneleri hayranlara sunmaktan heyecan duyuyorum” sözlerini kullandı. Gişede yaklaşık 214 milyon dolar kazanan orijinal film, Tarantino’nun 1994’te En İyi Senaryo Oscar’ını kazanmasını sağlamıştı.

Secret Network’ün kurucu ortağı Guy Zyskind ise yaptığı açıklamalarda koleksiyonun, hem yaratıcının hem de NFT sahibinin söz konusu sanat eserine özel olarak sahip olmasına, kiralamasına ve satmasına izin vereceğini ifade etti. Yapılan açıklamalara göre NFT, Secret Network’ün blok zincirinde çalışacak.

Buna ek olarak Zyskind, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, Tarantino’nun kendisine geldiğini ve elinde daha önce kimseyle paylaşmadı el yazısı senaryoların olduğunu dile getirdi. Dolayısıyla kurucu isme göre bu çok ikonik.

Gizli NFT’ler

Gizli NFT’ler, yalnızca varlığın sahibi tarafından görüntülenebilen içerikler anlamına geliyor ve sahipliğin herkese açık hale getirilmesi gerekmiyor. Zyskind konuyla ilgili oalrak, “Diğer NFT’lere erişim sağlayabiliriz. Aslında ben bir sanatçıysam ve bir sanat eseri yayınlıyorsam, onu tüm dünyaya ifşa etmem gerekmiyor, seçici olarak yayınlayabilirim.” sözlerini kullandı.

Bunlara ek olarak Zyskind’e göre, Secret’s gibi gizlilik ve erişim kontrolleri NFT‘ler için oyunun kurallarını değiştiriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar