X


Metaverse Arsa Alma Siteleri Hangileri?

Son zamanlarda dijital arsa platformları büyük ilgi görüyor. Bu yazıda bir metaverse arsası satın alabileceğiniz platformlar yer alıyor. 
14:48
8 Ocak 2022

Metaverse projeleri popüler hale geldiğinden bu yana metaverse’lerde satılan arsalar da oldukça büyük ilgi görüyor. Bu noktada özellikle alanda tecrübesiz olan kişilerin arsa alımları konusunda zorlandıkları görülüyor. Peki, metaverse arsaları satın alabileceğimiz platformlar hangileri?

Metaverse Arsalarının Bulunduğu Platformlar

Öncelikle metaverse arsalarının birer NFT olduğunu hatırlatmakta fayda var. Dolayısıyla metaverse’te bir arsa satın aldığınız zaman aslında bir NFT almış oluyorsunuz. Bu sebepler eğer dijital bir arsa satın almak istiyorsanız öncelikle NFT’leri araştırmanız faydalı olabilir.

Gelelim metaverse arsası satın alabileceğiniz platformlara:

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.
  • Decentraland
  • The Sandbox
  • Somnium Space
  • Axie Infinity
  • Myneighboralice
  • Bloktopia

Bu liste tabii ki uzatılabilir ve son zamanlarda popüler hale gelen gerçek dünya kopyası metaverse projeleri de listeye dahil edilebilir. Ancak gerçek dünya kopyası olarak çalışan metaverse projeleri aslında pek çok kişiye göre gerçek metaverse ruhunu yansıtmıyor.

Dijital Arsaların Fiyatları

Dijital arsaların fiyatları; hem metaverse projesine hem de projede yer aldıklarını alana göre değişiklik gösterebiliyor. Örneğin yapılan son çalışmalara göre Decentraland’de yer alan ve Fashion Street Estate olarak adlandırılan arsa 618.000 MANA’ya satıldı. Bu arsa Kasım sonunda alıcı buldu ve değeri 3,5 milyon doların üzerine kadar yükseldi. Piyasada yaşanan geri çekilmeler sonrasında ise arsa fiyatının yaklaşık olarak 1,8 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

Tabii ki her arsa bu kadar pahalı değil ve platformun bilinirliği düştükçe arsaların fiyatlarının da daha makul seviyelere gerilediği görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar