X


Metaverse Altcoinleri! Mana, Sandbox, AXS Coin ve Enjin Coin Fiyat Analiz!

Metaverse altcoinleri yeniden hareketlendi, işte yatırımcıların dikkat etmesi gereken seviyeler!
20:50
25 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinden itibaren metaverse gündemimizde fazlasıyla yer buldu. Elbette kurumsal şirketlerin kendi metaverse planlarını açıklaması da bu coşkuyu besledi. Mana, Sandbox, AXS Coin ve Enjin Coin bu alanda popüler altcoinler ve güncel fiyat görünümlerini ele alıyoruz.

Decentraland (MANA)

Kasım ayı sonunda 5,5 doları aşan Decentraland (MANA) yazı hazırlandığı sırada 2,08 dolardan alıcı buluyor. Bitcoin’in yeniden 37.000 doları aşmasıyla fiyat bir miktar toparlanabildi. RSI nötr bölgede ve MACD pozitif sinyal göndermeye başladı. Fiyat 2,04 seviyesini aşarak 10 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkmayı başardı.

Şimdilik 1,96 dolar desteğinin üzerinde bulunan fiyat 2,20 doları aşabilirse ATH bölgesinde başlayan düşen trendi kırma potansiyeli gösterebilir. Sonraki hedefler ise 2,42 ve 3,18 dolar bölgeleri olacaktır. Bitcoin’in dönüşü fiyatın yeniden 5 dolara giden yolunu çizebilir bu noktada BTC’nin yakından izlenmesi gerekiyor.

The Sandbox (SAND)

Yazı hazırlandığı sırada SAND 3 dolardan alıcı buluyor. 10 günlük hareketli ortalamalar 2,96 seviyesiyle aşıldı ve RSI nötr bölgenin bir miktar altında bulunuyor. Fiyat kısa vadede 3,54 bölgesini hedefleyebilir, elbette Bitcoin’in hareketleri belirleyici olacaktır. BTC’nin olası çöküşünde ise 2,13 dolara kadar destek bulmaya çalışacak.

Fiyat 3,5 doların üzerinde tutunamaz ise 2,70 seviyelerinde destek bulabilir. Orta vadede yükseliş bekleyenler 4,45 dolar seviyelerini hedefleyebilir. Uzun vadede 7,80 ile 8,57 dolar arasında yeni bir zirve mümkündür.

Axie Infinity (AXS)

AXS yazı hazırlandığı sırada 50,49 doların üzerinde bulunuyor. 10 günlük hareketli ortalamaları aşan fiyat Bitcoin’in yükselişiyle destek buldu. RSI halen nötr bölgede ve 51.38 dolar seviyesinin kısa vadede aşılması gerekiyor. Fiyat stop bölgesi olan 83 doları kaybettiği için yeni ATH testinde önce bu bölgeye atak yapacaktır.

Olayı yükseliş senaryosunda 83, 104, 122 ve 148 dolar seviyelerinde kademeli satış yapılabilir.

Enjin Coin (ENJ)

Diğer 3 metaverse altcoin’i ile teknik verileri hemen hemen aynı, Bitcoin’in geri dönüşü metaverse kriptolarına 10 günlük hareketli ortalamaları geri verdi. RSI nötr bölgenin bir miktar altında ve MACD pozitif görünüyor.

ENJ yazı hazırlandığı sırada 1,5 dolardan alıcı buluyor. Bitcoin’e bağlı olarak 1,32 dolar desteği yeniden test edilebilir. Eğer geri dönüş başlarsa 1,62 dolar seviyesi iyi bir giriş fırsatı sunabilir. Orta vadede 2 ve 3,42 dolar seviyeleri kar satışları için uygun görünüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar