reklamı kapat

Mayıs Bitcoin İçin Nasıl Geçti, Haziran’dan Neler Olacak?

Bitcoin Mayıs ayını kazançla kapattı. Haziran ayında neler olacağı ise büyük merak konusu...
09:00
1 Haziran 2020

Haziran ayına girmemizle birlikte Bitcoin (BTC) Mayıs ayını kapatmış oldu. Analistlere göre Bitcoin’in Mayıs ayını hangi seviyeden kapatmış olduğu önümüzdeki günlerdeki hareketi hakkında ipuçları verecek. Birçok analist için fiyatın 9.000 doların üzerinde kalması önemli. Çünkü son 12 ay içinde Bitcoin fiyatı ayı 9.360 doların üzerinde kapatmadı ve bu seviyeye doğru olan hareketler de sürekli reddedildi.

Öte yandan burada karşılaşılan redler de Bitcoin’in Mart ayında 3.700 dolar seviyesine kadar düşmesine sebep oldu. Ayrıca Bitcoin’in 2018 yılından bu yana karşılaştığı reddetmeler lider kripto para birimini 3.150 dolara kadar da geri çekti.

Mayıs Ayı Performansı

Bitcoin’in Mayıs ayını 9.500 dolar bandında kapattığını görüyoruz. Mayıs ayına 8.700 dolardan başladığını düşündüğümüzde iniş ve çıkışların sonunda ayın güzel bir kar ile kapandığını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Özellikle Mayıs ayı içinde yarılanmanın yaşanması ve daha sonra 11 yıllık cüzdanın harekete geçmesi Bitcoin fiyatının Mayıs ayında oldukça volatil olmasını sağladı. Yine de Bitcoin beklendiği gibi bu ay 3.000 dolarlık seviyeleri görmedi. Ancak bununla birlikte umut edilen 10.000 doların üzerine de çıkılamadı.

Coinmarketcap verilerine göre bir aylık grafik göz önüne alındığında Bitcoin’in ay içinde 9.980 dolar seviyesine kadar çıktığını görüyoruz. Bununla birlikte Mayıs ayında BTC’nin en düşük seviyesi 8.550 dolar seviyesi oldu. Bitcoin ayın en yükseklerini blok ödülü yarılanması öncesinde yaşarken en düşük seviyeler 11 yıllık cüzdanın harekete geçmesi ile görüldü.

Haziran Nasıl Geçecek?

Özellikle yarılanma ile birlikte çok büyük düşüşlerin yaşanmaması piyasada yükseliş hissiyatının hakim olmasını sağlıyor. 2019 yılında da Nisan ayında başlayan rallinin Haziran ayında en yüksek seviyesine ulaştığı düşünülürse kripto para piyasasında yeni başlayan ay ile birlikte artışların başlayabileceği ifade ediliyor.

Bununla birlikte stock-to-flow modelinin yaratıcısı ve bir analist olan PlanB, Bitcoin’in 100.000 dolara olan yolculuğunun daha yeni başladığını ve 2021 Aralık’a kadar bu fiyat seviyesinin görüleceğini ifade ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.