Mayıs Ayındaki Çöküşü Tahmin Eden Analist Uyardı! Bu Seviyelere Hazır Olun

Mayıs ayındaki çöküşü tahmin eden analist yeni tahminlerini açıkladı. İşte detaylar...
09:30
30 Aralık 2021
Mayın Ayındaki Çöküşü Tahmin Eden Analist Uyardı! Bu Seviyelere Hazır Olun
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in Mayıs 2021’deki büyük düzeltmesini doğru tahmin eden ve geniş çapta takip edilen bir kripto analisti, yatırımcıları bir kez daha uyardı ve Bitcoin’de büyük bir düzeltme daha beklediğini belirtti.

Ünlü Analist: Bitcoin’de Yeni Bir Düzeltme Bekliyor

Geçtiğimiz Mayıs ayında yaşanan sert düşüşü doğru bir şekilde tahmin eden popüler kripto para analisti, yakın zamanda yaptığı bir açıklama ile Bitcoin’de başka bir önemli çöküşün gerçekleşeceğini söyledi.

Dave the Wave olarak bilinen analist, 86.000 takipçisine amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin’in 25.000 dolara kadar bir düşüş yaşayabileceğine dair bir dizi açıklamalarda bulundu.

Ayrıca Bitcoin‘de 25.000 dolara bir düşüşün beş farklı teknik ölçümle eşleşeceğini belirten Wave, yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;

“25K için argümanlar:

Gauss Kanalı ile tanışma
4 yıllık MA (hareketli ortalama) karşılama
LGC’nin alt kanalının karşılanması (logaritmik büyüme eğrileri)
Baş ve omuzlar için ölçülen hedef [kısa vadeli çizelgelerde]
Son parabolik yükselişin %50 gerçek geri çekilmesi ölçüldü.”

BTC 25.000 Dolar’a Gerileyebilir

Gauss kanalları, fiyatların tepelerini ve diplerini belirlemek için kullanılabilecek bir momentum göstergesidir. Analiste göre, bir trendin tersine çevrilmesini belirlemek için kullanılan bir fiyat yapısı olan bir baş ve omuz modeli oynanırsa, 25.000 dolara düşüş de potansiyel bir hedef olacaktır.

Analist, Bitcoin’in logaritmik büyüme eğrilerinin (LGC) en altında olduğu çeşitli zamanlara bir göz atıyor. Analist ayrıca BTC‘nin uzun bir ayı piyasasına girmesi durumunda, 2023 yılına kadar 28.000 dolar fiyatla bir dip bulamayabileceğini tahmin ediyor.

“Yaklaşık 6 yılda LGC’nin *tabanındaki* değer:

2016: 0.4K
2019: 4K
2022: 21K

2023: 28K.”

Son olarak, analist, Bitcoin’in Mayıs 2022’de altı haneli bir değerin üzerine çıkmadan önce yaklaşık 28.000 dolara düştüğü başka bir senaryoyu hatırlattı.

“Önümüzdeki yıl Mayıs ayında yeni ATH‘lere bir çıkış olası.

Bazılarının bunun yükseliş mi yoksa düşüş mü olduğu konusunda şaşıracağını söyleyebilirim.”

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %2.45’lik bir düşüşle 46.757 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar