2011 Yılından Bu Yana 500 Adet Bitcoin Bulunduran Cüzdan Harekete Geçti!

Whale Alert adlı Twitter hesabı, 2011 yılından bu yana hareketsiz olan bir cüzdandan 500 adet Bitcoin çıkışı olduğunu ortaya koydu.
10:00
30 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin, 51.000 dolar direncinden kaydetmeye başladığı aşağı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte 46.700 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi. Bitcoin‘deki bu ani değer kaybı, piyasaya da bir düşüş ivmesi kazandırdı. Bu bağlamda Ethereum, kaydettiği değer kayıplarının ardından 3.673 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

10 Yılı Aşkın Süredir Hareketsiz Olan Cüzdandan BTC Çıkışı

Portföylerinde çok yüksek miktarlarda kripto varlık bulunduran (kripto camiasında balina metaforuyla tabir edilen) cüzdanların hareketlerini takip eden bir Twitter hesabı olan “Whale Alert” dün akşam dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Whale Alert, 500 adet BTC bulunan (güncel fiyatlar ile 23,6 milyon dolar) ve 2011 yılından bu yana hareketsiz duran (2011’de 8.425 USD değerindeydi) bir cüzdanın harekete geçtiğini ortaya ortaya koydu.

2011 yılından bu yana hareketsiz duran bir cüzdanın varlıklarını harekete geçirmesi, akıllarda doğal olarak soru işareti yarattı. Konuya ilişkin uzman isimler, cüzdan sahibinin yıllar sonra kaybolan şifrelesini bulmuş olabileceği ihtimalinin olabileceğini söyledi. Olası bir 500 adet Bitcoin satışı, lider kripto para biriminde çok yüksek oranlarda değer kaybına neden olacak bir miktar olmasa da cüzdanın 69.000 dolar ATH seviyelerinde hareketsiz kalarak 46.700 dolar fiyat seviyelerinde harekete geçmesi, doğal olarak merak uyandırdı.

Bitcoin’de Güncel Görünüm

51.000 dolar direncinden reddedilmesinden bu yana değer kaybetmeye devam eden Bitcoin, son haftalarda aşağı yönlü bir ivme kazandı. Bitcoin, sırasıyla ilk önce 50.000 dolar destek seviyesini sonrasında ise 47.000 dolar destek seviyesini kaydederek 46.700 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi. Lider kripto para birimi, bu değer kaybı ile birlikte yıllık kapanışa günler kala önemli ölçüde güç kaybetti.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar