X


Litecoin (LTC) Teknik Analizi – 30 Nisan 2021

Litecoin ile ilgili teknik analiz verileri ve uzman görüşleri.
22:35
30 Nisan 2021

Popüler kripto para birimi Litecoin (LTC), 296 dolarlık direnç seviyesinde reddedilmesinin ardından %38 oranında bir geri çekilme gördü. LTC boğaları toparlanma aşamasında fiyatı 268 dolara kadar taşıdı ancak piyasadaki momentum eksikliği daha fazla kazanca izin vermedi.

Litecoin Grafikleri

Günlük grafik verilerine göre popüler kripto paranın yükseliş trendini tersine çevirdiği ve toparlanma aşamasında olduğu görülüyor. Ancak bu geri çekilme, yatırımcıları daha temkinli hale getirdi. LTC, haberimizin hazırlandığı sırada 268 dıkar seviyelerinden işlem görüyor. LTC fiyatının büyük oranda geri çekilmesi düşüş trendinin doğrulanmasına yol açarken an itibariyla toparlanmaya çalışan popüler kripto para, stabilizasyonu sağlayabilirse istikrarlı bir fiyat seyri izleyebilir. Ancak fiyatın yatay yönlü hareket ettiği seanslarda trendin belirlenmesi oldukça güç hale geldi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

RSI 57 seviyesinde ve yönünü yukarı kırdı. Bununla birlikte Chaikin Para Akışı indikatörüne göre sıfır bölgesine yaklaşarak kritik bir dönüm noktasını işaret ediyor. Popüler kripto para birimi Litecoin, kısa vadede istikrar kazandıkça 244 dolar ila 271 dolar arasındaki düşüş hareketine devam edebilir. Ancak RSI satın alma baskısı bölgesine girerse boğalar 296 dolarlık kilit direnç noktasını yeniden test edebilir. Bunun yanı sıra LTC fiyatı son 24 saatlik zaman diliminde 244 dolara kadar geri çekilse de 270 dolara kadar tırmanmayı başardı.

Litecoin Teknik Analiz Verileri Neye İşaret Ediyor?

Litecoin (LTC) yatırımcıları bir konsolidasyon dönemine tanık oluyor. Bu ay oldukça dalgalı bir seyir izleyen popüler kripto para önümüzdeki seanslarda bir geri çekilme yaşayabilir. Ancak lider kripto para birimi Bitcoin ve en popüler ikinci kripto para Ethereum’un fiyat hareketleri altcoin rallisine yön verebilir. Bu bağlamda yatırımcıların önümüzdeki seanslarda işlemlerini dikkatli bir şekilde yönlendirmeleri uzmanlar tarafından öneriliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar