X


Litecoin Eski Güzel Günlerine Geri Dönebilir Mi?

Litecoin yatırımcılarının yüzü uzun süredir gülmüyor.
23:00
26 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto paralar için oldukça zorlu geçen 2018’de en büyük darbeyi alan kripto paralardan biri de Litecoin. 375 dolarla zirveyi gören LTC sonrasında %75 değer kaybetti. Şu sıralar 57 dolardan işlem gören Litecoin için bu fiyat alım fırsatı olabilir.

Litecoin’deki fiyat düşüşünü başlatan gelişme, şubat ayı sonunda Litepay’in başarısızlığa uğraması oldu. O zamanlar düzeltme dalgasının içinde olan piyasada Litecoin, Litepay’e bağlanan umut sebebiyle önemli değer artışları yaşamıştı. Ancak bahane olarak “yanlış insanlara güvendiğini” açıklayan Litecoin’in beceriksiz yönetimi sebebiyle satıcıların ve mağazaların LTC’yi kolay bir şekilde kullanmasını sağlayacak proje rafa kalktı. Charlie Lee Litecoin topluluğundan özür dilese de Litecoin’in beli o zamandan beri bir türlü doğrulmadı.

Peki, LTC için bundan sonraki dönemde umut var mı? Bunu 3 maddede inceleyelim.

1 – Aşırı satış

Fiyat düşerken LTC yatırımcıları çok fazla panik satışı yaptı. eToro’nun hazırladığı bir rapora göre LTC gerçek değerinin çok altında işlem görüyor.

2 – Charlie Lee faktörü

LTC’nin düşüşünden sorumlu tutulan Charlie Lee LTC’yi tekrar eski günlerine kavuşturmak istiyor. Lee kendisine yönelik yapılan eleştiriler sonucu şu tweet’i atmıştı:

LTC’nin 400 dolara çıkması için elimden geleni yapıyorum. Böylece sizin gibi insanlar beni sürekli gömmekten vazgeçecek. LTC’yi kim terk etti?!

TokenPay’le yapılan partnerlik sonucu Litecoin’in bir Alman bankasının %10’unu satın alması bu yönde atılmış ilk adım olabilir.

3 – LTC vade işlemleri geliyor

Birleşik Krallık merkezli kripto para vadeli işlemler platformu Crypto Facilities Litecoin vadeli işlemlerini başlatacaklarını açıkladı. Bu gelişme aynı zamanda LTC tarihi için “türünün ilk örneği” niteliğinde. Süreç sonunda kurumsal yatırımcılar sebebiyle Litecoin’e para akışı olabilir.

Tüm bunlara rağmen yatırımcıların kendi yatırım araştırmasını yapması ve içgüdülerine güvenmesi gerekiyor.

Kaynak: usethebitcoin.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar