reklamı kapat

“Litecoin Değerinin Çok Altında İşlem Görüyor”

eToro'dan Mati Greenspan hazırladığı raporda Litecoin hakkında önemli tespitlerde bulundu.
2 Ağustos 2018
  • Serhat AntSerhat Ant

Bitcoin’in dijital altın olarak lanse edilmesine karşın Litecoin destekçileri LTC’nin dijital gümüş olduğunu düşünüyor. Ancak eToro kıdemli piyasa analisti Mati Greenspan litecoin’in işlenmemiş elmas olabileceğini düşünüyor.

Greenspan hazırladığı 8 sayfalık raporda Litecoin’in “değerinden çok altında işlem gördüğünü” savunuyor. Bu savında birçok teknik ve temel faktörü dikkate alıyor.

Teknik özellikler

Greenspan bir Proof-of-Work (PoW) Blockchain’i olan Litecoin’in scrypt algoritmasıyla kazılan dominant coin olmasının önemine vurgu yapıyor. Bu durumun devam ettiği sürece, ağ üzerinde operasyon gerçekleşmeye yetecek kadar fazlalık hash gücünün olmamasından ötürü Litecoin’in %51 saldırılarına karşı son derece güçlü duracağını belirtiyor.

Bunun yanı sıra Litecoin geliştiricilerini, “Bitcon’e rakip olmaktan ziyade Bitcoin’in tamamlayıcısı olarak işlev gören” bir kripto para meydana getirmekle övüyor. Bu senaryoda Segregated Witness (SegWit) ve Lightning Network (LN) gibi inovasyonları benimseyerek LTC’nin kendisini iyice Bitcoin’e bağladığını belirtiyor.

Benimsenme oranı ve diğer meseleler

Greenspan Litecoin’in değer bakımından kendisine denk veya kendisinden üstün kripto paralara göre daha fazla benimsendiğini öne sürüyor. Günlük aktif adres (DAU) bakımından LTC – BCH kıyasını buna örnek olarak veriyor. Bitcoin Cash’in değeri LTC değerini yaklaşık üçe katlasa da Litecoin’deki DAU sayısı BCH’dekinin iki katı.

Litecoin Vakfının Alman WEG Bank’in hisselerinin %10’unu satın almasının LTC’nin benimsenme oranını artıracağını kaydeden Mati Greenspan Litecoin’in mevcut şartlarda daha iyi bir fiyata sahip olması gerektiğini şu sözlerle ima ediyor:

Litecoin’in yerleşik ve stabil bir çalışır ürününün olduğunu ve önemli bir benimsenme oranına eriştiğini düşündüğümüzde, kripto para sektöründeki ayı mevsiminde Litecoin’in gereğinden fazla düştüğü sonucuna varabiliriz.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.