X


“Dash Satoshi’nin Öngörüsüne Çok Yakın”

Ünlü yayımcı Max Keiser Dash hakkında olumlu yorumlar yaptı.
07:00
27 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

23 Ağustos’ta yayımladığı bir videoda Max Keiser Dash’in Satoshi’nin öngörüsünü gerçekleştirebilecek bir kripto para olduğunu dile getirdi. Bitcoin ve Dash’i karşılaştıran Keiser Dash’in yaygınlaşmasının daha olası olduğunu dile getirdi.

Bütün kripto para piyasasının toplam piyasa değerine göre hareket ettiğine dikkat çeken Keiser, Dash’in kimi zaman trendin aksine hareketlerde bulunabildiğini belirtti. Keiser ayrıca ayı sezonlarında yükselişe geçebilen Dash’in Venezuela ekonomisinin içine sızdığını ifade etti.

Raporlara göre Venezuela’da en az 540 satıcı Dash kullanıyor, toplam kullanıcısı sayısı ise 10 binden fazla. Örneğin Aika adında bir bar işletmesi sahibi diğer kripto paraların yeterince güvenli olmadıklarını düşünüp Dash kullandıklarını belirtti. İşletme sahibi ayrıca Venezuela’daki şu anki ekonomik durum nedeniyle işlemlerin hızlı güvenilir ve sınırlama olmadan yapılması gerektiğini sözlerine ekledi.

Keiser Dash ile yapılan para gönderimlerinin oldukça fazla sayıda olduğunu ve beklentilerin üzerine çıktığını ifade etti. Venezuelalı başka bir tüccar Mundo Mascotas ekonomik krizin kripto paraların benimsenmesinde büyük rol oynadığı yorumunu yaptı. Tüccar Dash kullanımının bu ortamda oldukça kolaylık sağladığını belirtti.

Max Keiser Dash’in günlük hayatta kullanılabilecek uygulamaları hakkında da konuştu. Dash Arizona Üniversitesi ile iş birliği yaptı ve bir Blockchain araştırma laboratuvarı kuruldu. Üniversite ve Dash Dash Blockchain’inin ölçeklendirilmesi adına birlikte  çalıştı. Geçtiğimiz günlerde Dash araştırma bulgularını ve olası geliştirmeleri içeren bir rapor yayımladı.

Arizona Blockchain Araştırma Laboratuvarı ileri Blockhain tabanlı teknolojileri incelemek hedefiyle kuruldu. İş, finans, bilgisayar bilimleri, matematik ve daha birçok alan laboratuvarın araştırma kapsamına giriyor. 350 bin dolarlık bu girişim Blockchain teknolojisinin en büyük sorunlarından biri olan ölçeklendirmeye ve teknolojinin karşılaştığı diğer sorunlara çözüm arıyor.

Kaynak: Ambcrypto

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar