X


Ripple Teknik Analizi, Bu Hafta Bizi Neler Bekliyor?

08:00
27 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 3 Dakika

Değerli arkadaşlarım burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. Yapmış olduğum analiz ve değerlendirmeler teknik verilere dayalı eğitim çalışmasıdır.  (Analiz tarihi: 27.08.2018)

Hazırlamış olduğum bu grafik GÜNLÜK bazlı olup ölçeği LOGARİTMİKTİR. (Her kırmızı veya yeşil bar bir günü temsil etmektedir.)

XRP bir önceki hafta güzel bir performans sergileyerek %17 değer kazanmıştı. Bu hafta ise XRP’ nin düzeltme hareketi içerisinde olduğunu görüyoruz. Bu hareket içerisinde haftaya 0,34$ seviyesinden başlangıç yapan XRP, hafta kapanışını 0,32$ seviyesinden yaparak %6 değer kaybetmiş oldu. Şimdi hafta içerisinde oluşan teknik olayları inceleyelim ve değerlendirmemizi yapalım.

XRP bir önceki hafta, dört barlık yükselişinin ardından düzeltme hareketine başlamıştı. Bu hafta da fiyatın, F-G kanalı içerisinde yatay bantta düzeltme hareketine devam ettiğini görüyoruz. Ayrıca fiyat hareketi simetrik bir üçgen içerisinde sıkışmaya devam ederek flama formasyonu şeklini almaya da başlamış. RSI tarafında da fiyat ile paralel olarak yatay bir hareket oluşmuş. Hacim tarafında ise azalan bir görünüm mevcut. Bu gelişmeler neticesinde esas değerlendirmemizi yapabiliriz.

XRP’ nin, yakaladığı güzel performansın ardından düzeltme sürecine girmesi oldukça olumlu bir tablo çiziyor. Bu düzeltme hareketinin gerçekleşmesi bir sonraki yükseliş hareketinin daha da sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Grafikte fiyat hareketinin üçgen içerisinde sıkışması ve bu üçgenin yükselen bir trend ile birleşerek flama formasyonunu oluşturması, yukarı yön ile ilgili tahminleri destekliyor. Ancak bu tür durumlarda zaman zaman ters hareketlerin olduğunu da düşünerek her daim tedbirli olmakta fayda olacağını düşünüyorum. Bu bağlamda XRP için piyasa koşullarına göre yanıltıcı iki durum oluşmasını değerlendirebiliriz. Birincisi: flamanın yukarı yönlü kırılıp flama hedefine gidilmeden bir-iki bar sonrasında aşağı yönlü sert satış olasılığı. İkincisi: Flamanın aşağı yönlü kırılıp bir-iki bar sonra sert yukarı olarak harekete devam etmesi. Bu tür tuzakları kripto para piyasasında sıkça gördüğüm için bilgilerinize sunmak istedim. Mevcut durum için piyasa yukarı harekete müsaade ederse takip edeceğimiz ilk direnç bölgesi G trendi, müteakip direnç bölgesi ise FIBO2 0.236 (0,42$) seviyesi olacaktır. Flama hedefinin ise 0,47$ seviyesi olduğunu görüyoruz. Olumsuz piyasada ise D (0,28$) seviyesi önemli destek bölgesi olarak karşımıza çıkacaktır. RSI tarafında ise fiyat hareketine benzer bir flama formasyonu görüntüsü mevcut. RSI değerinin yatay direnç olan 52 değerinin üzerine geçmesi durumunda fiyat hareketinde volatilitenin yukarı yönlü artacağını değerlendiriyorum.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER