X


LINK’te Önemli Gelişme: BlockFi, LINK Hizmeti Sunmaya Hazırlanıyor

BlockFi, kullanıcılarına LINK hizmeti sunmaya hazırlanıyor.
13:33
2 Mart 2021

New Jersey merkezli finans kurumu BlockFi, Chainlink (LINK) ordusunun çağrılarına kayıtsız kalmadı. BlockFi, kullanıcılarına LINK hizmeti sunmaya hazırlanıyor.

LINK, BlockFi Platformunda İşlem Görecek

Kripto para tabanlı finans kurumu BlockFi, merkezsiz oracle projesi Chainlink ağının ürünü LINK’i hizmete sunacaklarını duyurdu. Coinmarketcap verilerine göre LINK 12 milyar doları aşan bir piyasa değerine sahip. Ayrıca LINK, piyasa değeri sıralamasında Litecoin’i geride bırakarak 8. sıraya yükseldi.

Chainlink (LINK); BlockFi’nin Bitcoin, Ethereum, Litecoin, PAX Gold ve çeşitli stablecoin’ler dahil olmak üzere şirket tarafından desteklenen kripto para birimleri listesine adına yazdırdı. Twitter üzerinden yapılan duyuruya göre LINK yatırımcıları platforma erişebilir, faiz kazanabilir ve varlıklarını güvence altına alabilecek.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

BlockFi yetkilileri, popüler kripto para birimi taraftarlarının sosyal medya baskısı ile LINK tokeni ekleme kararı aldıklarını açıkladı. BlockFi, Twitter’da LINK taraftarlarına atıfta bulunarak ” sizi duyduk ” cevabını verdi.

2017 yılında kurulan finans kurumu BlockFi, BlockFi Faiz Hesabı (BIA) olarak bilinen bir hizmeti kullanıcılarına sunuyor. Buna göre kullanıcılar kripto para varlıklarında %8,6 APY’ye kadar faiz kazanabilme imkanı elde ediyor.  Kullanıcı hesaplarına yatırılan fonlar BlockFi özel ve kurumsal müşterilerine borç verilir. Şirket, bu borçlardan elde edilen faizlerle kullanıcılarına ödeme yapar. Duyuruyla birlikte, LINK yatırımcıları özel anahtarlarını yönetme konusunda endişe duymadan faiz kazanabilecek. BlockFi, merkezi yapısı nedeniyle bazı kripto para yatırımcılarına hitap etmeyebilir. Ek olarak, BlockFi LINK mevduatları için henüz bir faiz oranı belirlemedi.

LINK Fiyatı ve Kritik Seviyeleri

Geçtiğimiz hafta tüm kripto para piyasası ile birlikte LINK kırmızı bölgede yer alıyordu. 23,5 dolar seviyesine gerilemesinin akabinde LINK, hızlı bir toparlanma ile haberimizin yazıldığı sıradaki 29,50 dolar seviyesine yükseldi. LINK’in ilk etapta zorlu 30 dolar direncini kırması 36,83 dolarlık rekor seviye yolculuğuna önemli bir adım olarak değerlendirebiliriz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar