Lider Bitcoin, Kritik Seviyeye Geriledi: BTC Fiyat Seyrinde Son Durum

Boğaların girişimi başarısızlıkla sonuçlandı ve BTC'de düşüş hareketi başladı.
13:34
26 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin boğaları, yeni bir hayal kırıklığı yaratırken Bitcoin, bugün itibarıyla 5.000 doların üzerinde bir geri çekilme kaydetti. BTC, yoğun oynaklığın akabinde 54.000 dolarlık fiyat bandına düştü. Bununla birlikte Bitcoin fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 54.700 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Lider Bitcoin Kan Kaybediyor

Lider kripto para birimi Bitcoin, geçtiğimiz gün geç saatlerde 60.000 dolarlık psikolojik sınıra dayanmıştı. Ancak boğaların girişimi başarısızlıkla sonuçlandı ve düşüş hareketi başladı. Yalnızca saatler içerisinde Bitcoin ekim ortasından bu yana en düşük seviyesini gördü. Kripto uzmanı Willy Woo, yukarı yönlü kırılma formuna yaklaşmakta olan modelin bir miktar daha süreye ihtiyacı olduğunu dile getirdi.

Bununla birlikte son 24 saatte piyasadan 630 milyon dolar silindi. Piyasada görülen düzeltme birçok yatırımcıyı korkuttu. Ancak uzmanlar bu geri çekilmeye hiç de şaşırmadı. Kripto para piyasasının önde gelen analistlerinden Michael van de Poppe, mevcut fiyat hareketini “güzel” olarak nitelendirdi. Büyük geri çekilmeden bahseden Poppe, yorumlarında çok sayıda kaydedilen pump hareketlerinin piyasayı alevlendirdiğini aktardı.

ABD Doları Ralliyi Tersine Çevirdi

Birçok kripto para birimi amiral gemi Bitcoin‘in seyrini izleyerek kayıplar yaşadı. En büyük altcoin Ethereum, %6’nın üzerinde geri çekilme ile 4.000 dolar sınırına itildi. Van de Poppe, piyasadaki oynaklığın kısa vadede önemli bir faktör olmaya devam ettiğini hatırlatarak yatırımcılara altcoin’lerde pump kovalama alışkanlıklarından vazgeçmelerini önerdi.

Öte yandan ABD Dolar Endeksi (DXY) Haziran 2020’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Geleneksel olarak ters orantılı olsa da DXY destek için 96 seviyesindeyken Bitcoin’in hareketi de taklitçi bir sekans izledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar