X


Lider Bitcoin 40.000 Dolarına Altına Sarktı: Düşüş Devam Edecek Mi?

Amiral gemi Bitcoin, 39.700 dolarlık fiyat bandına kadar geri çekildi.
17:28
10 Ocak 2022

Lider kripto para birimi Bitcoin, 40.000 dolarlık bayrağın altına sarkarak önemli bir düşüş sekansı kaydetti. BTC, 39.700 dolara kadar inerken yatırımcılar düşüşün ne kadar derinleşebileceğini merak ediyor.

Bitcoin Fiyatı

Amiral gemi Bitcoin, 39.700 dolarlık fiyat bandına kadar geri çekildi. 40.000 dolarlık alanı ele geçirmek isteyen ayılar, girişimlerini sürdürüyor. Lider Bitcoin, son zamanlardaki satış baskısının üstesinden gelemedi. BTC; Omicron varyantı ve ABD FED’in para politikaları, Çin yasakları ve daha birçok etken ile başa çıkmaya çalışırken değer kaybına uğradı.

Lider kripto para Bitcoin, kısa vadede uzman görüşlerine göre 38.000 dolarlık alana varan düşüşler gerçekleştirebilir ve burada test aşamasına girebilir. Bunun yanı sıra on beş dakika içerisinde %2’nin üzerinde değer kaybeden Bitcoin ile birlikte 110 milyon dolar değerinde likidasyon yaşandı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kripto para piyasası, BTC’nin düşüşü akabinde tamamen kızıla boyandı. En büyük altcoin Ethereum 3.000 doların altına düşerken Binance Coin (BNB) 400 dolar sınırına dayandı.

Öte yandan BTC fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 40.700 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor. Henüz mücadele devam ederken günlük kapanış eğilimin ne tarafta olduğunu gözler önüne serecektir.

Hangi Seviyeler Takip Edilmeli?

Kripto para piyasasının lider Bitcoin, 2022 yılına düşüş trendi ile başlamış ve 46.000 dolar seviyelerinden aşağı yönlü eğilime evrilmişti. Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi’nde görülen aşırı korku durumu, insanların piyasadaki varlıklarını fiata çevirdiklerini gösteriyor.

Uzun vade beklentilerinin 100.000 doların üzerinde şekillenmesinin yanı sıra kısa vadede Bitcoin’in 38.000 dolar ve hatta 28.000 dolara gerilemesi gündemde. 2021 yılında başarılı bir boğa dönemi geçiren Bitcoin, bu yıl hangi seviyeleri görecek hep birlikte göreceğiz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar