X

Binance CEO’su, Kripto Girişimcisi Olarak Dünyanın En Zengin İnsanları Listesinde: İşte Serveti

CZ, dünyanın en zengin insanları listesinde 11. sırada yer aldı.
16:30
10 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Binance CEO’su Changpeng Zhao, dünyanın en zengin kripto milyarderleri listesinin başında yer alıyor. Bloomberg’in hazırladığı raporlara göre işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in CEO’su CZ, dünyanın en zengin insanları listesinde 11. sırada yer aldı.

Changpeng Zhao’nun Başarısı

44 yaşındaki kripto girişimcisi CZ, Bitcoin (BTC) ve borsanın şirket için varlığı Binance Coin (BNB) token’ları gibi kişi kripto varlıkları hariç Asya’nın en zengin milyarderi Mukesh Ambani’yi geride bıraktı. Bloomberg tahminlerine göre CZ iu anda net varlık değeri yaklaşık 11 milyar dolar olan Oracle kurucu ortağı Larry Ellison’ın hemen arkasında bulunuyor.

Bloomberg, CZ’nin servetini dair tahmin raporunda Binance’in büyüme yörüngesi ile milyarder girişimcinin, Mark Zuckerberg, Larry Page ve Sergey Brin gibi isimleri aşma potansiyeli barındırıyor. Şu anda Zuckerberg, Page ve Brin dünyanın en zengin insanları listesinde sırasıyla beşinci, altıncı ve yedincilik konumunda bulunuyor.

Bununla birlikte kayıtlara geçen bilgilere göre Binance Coin (BNB) geçtiğimiz yıl %1300’ün üzerinde değer kazandı. BNB varlıklarının hesaplanması durumunda CZ, ilk 10 milyarder listesine giren ilk kripto girişimcisi olacak.

Binance’in Başarısı

Binance’in küresel başarısı, CZ‘nin tüm yetki alanlarında operasyonel lisansları almaya yönelik devam eden çabalarına bağlanabilir. Düzenleyici engellere rağmen Binance, kripto işlemleri alanında lider kalmak adına devam eden ortaklık ve satın alma stratejisini sürdürüyor.

 Geçtiğimiz dönemde Binance, dünya çapında birçok yerde faaliyet gösteren bir kripto kart sağlayıcısı olan Swipe’ı satın almıştı. Buna ek olarak Binance Smart Chain ekosisteminin gelişimini hızlandırmak ve finansal teknoloji sektöründe ana akımın benimsenmesini ilerletmek için 1 milyar dolarlık girişim paketi başlattı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar