reklamı kapat

LG de Blockchain Alanına Adım Atıyor

Teknoloji devi, Blockchain tabanlı bir akıllı telefon üretmek için çalışmalara başladı...
19:00
9 Eylül 2019

Güney Kore elektronik devi LG, Samsung’un Klaytn Blockchain akıllı telefonuna rakip olmak için Blockchain geliştiricileriyle birlikte çalıştığını açıkladı.

LG ve Geliştiriciler

8 Eylül’de yerel günlük gazete Chosun’a açıklamalar yapan bir endüstri uzmanı, LG’nin yerel ve merkezi olmayan uygulama (DApp) geliştiricileriyle görüşmelerde bulunduğunu ve gelecekteki ürünü için bir kullanım haritası oluşturduğunu ifade etti. Uzman yaptığı açıklamalarda “LG’nin Samsung’un inovasyon girişimlerine cevap verme olasılığı yüksek” ifadelerini kullandı.

Bu açıklamalar, Kore mesajlaşma servisi Kakao Corp.’un, Samsung’un gelecekteki Galaxy Note 10 akıllı telefonunda Blockchain yeteneklerini geliştirmeye hazırlandığı haberlerinden bir hafta sonra geldi.

Öte yandan Klaytn Telefon olarak adlandırılan cihaz, bir cüzdan ve Kakao off-shoot, GroundX tarafından geliştirilen bir token olan ücretsiz KLAY ile beraber piyasaya sürülecek.

Blockchain Akıllı Telefonları

Chosun’un açıklamalarına göre Samsung’un attığı son adım Blockchain tabanlı akıllı telefonlar konusunda domino etkisi başlatma özelliğine sahip. LG’nin attığı adım da bunun net bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca bu hamleyle piyasada rekabet de güçlenecek gibi görünüyor. Gazetede konuyla ilgili şu açıklamalara yer verildi:

Samsung, katlanabilir bir telefonla çıktığında LG’nin ikili bir ekranla cevap verdiği gibi Blockchain alanında da farklı bir şekilde hazırlanmaya çalıştığını düşünüyoruz.

LG’nin gelecekte piyasaya süreceği bu telefonun uluslararası alanda erişilebilir olup olmayacağı bilinmiyor. Ancak daha önce Cointelegraph’da belirttiği gibi Klaytn Telefon, yalnızca Güney Kore piyasasında erişilebilir durumda olacak.

Samsung Galaxy S10’da hangi kripto paraların listeleneceği ile ilgili bilgilere ise buradan ulaşabilirsiniz…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun


    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.