Yatırım Devi Kripto Para Yatırımlarından Uzak Duruyor

Charles Schwab, şu an için kripto paralarla ilgilenmediğini açıkladı...
18:00
9 Eylül 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Cointelegraph’ın haberine göre, her ne kadar Fidelty gibi rakipleri yeni bir sektör olan kripto para birimlerini benimsemeye başlamış olsa da Amerika Birleşik Devletleri merkezli yatırım devi Charles Schwab şimdilik bu sektörden uzak duruyor.

RIABiz’in 7 Eylül’de yaptığı açıklamalara göre, 3,2 trilyon dolar değerinde varlık yöneten ABD’nin en büyük yatırım şirketi olan Schwab, kripto paralara herhangi bir yatırım yapmayı düşünmediğini ifade etti.

İnovasyona Gözü Kapalı

Schwab’ın kurumsal iletişimlerden sorumlu genel müdürü Rob Farmer yaptığı açıklamalarda kripto para birimi alım satım hizmetlerinin şu anda firma tarafından takip edilmediğini dile getirdi.

Bu yılın başlarında şirketin Facebook’un yakında çıkacak olan Libra stablecoin’i için yönetim konsorsiyumuna katılmak isteyip istemediği sorulduğunda, Schwab başkanı Walt Bettinger de “bu soruyu gelecekte cevaplayalım” diyerek zaman istemişti.

Kaliforniya merkezli danışmanlık Nexus Stratejisi ve Larkspur’un yöneticisi Tim Lelsh bu konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Piyasa bunu yapmaya zorlamadıkça asla sisteme karşı gelmezler. Schwab’ın en büyük danışmanları bir şey yapmalarını talep edene kadar inovasyona karşı gözlerini kapalı tutmaya devam edecekler.

Boston merkezli danışman şirket Celent’ten Will Trout gibi diğer analistler ise Schwab’ın yakın zamanda kripto para birimlerine küçük de olsa yatırımlar yapmaya başlayacaklarını ifade ediyor.

Bekle ve Gör Politikası

Blockchain yazılım firması ConsenSys‘te finansal teknoloji global ortaklarından olan Lex Sokolin, sonuçta yatırım devlerinin “şu an için uzun vadeli bir avantaja sahip olduklarını, çünkü ucuza kazanabileceklerini” ifade ediyor.

Öte yandan bilindiği gibi Fidelity Investment, kripto paralarla ilgili adımlar atmaya devam ediyor. Şirket Temmuz sonunda New York’tan bir Trust lisansı almak için başvuru sürecine girdiğini açıklamıştı. Konuyla ilgili detayları burada sizlerle paylaşmıştık…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.