reklamı kapat

Ledger Neden Samsung’dan Yatırım Aldı: Kapalı Kapılar Ardında Ne Dönüyor?

Samsung'un Ledger'a yatırım yapması gelecekte bu iki şirket arasındaki geniş çaplı bir işbirliğinin ilk işareti olabilir.
21:00
28 Nisan 2019

Geçtiğimiz günlerde Fransa merkezli popüler kripto para donanım cüzdanı üreticisi Ledger’ın yönetim kademesinde bir dizi değişiklikler yaşandığını duyurmuştuk. 24 Nisan’da Ledger’ın eski CEO’su Eric Larchevêque görevinden ayrılarak artık şirketin Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmalarına devam edeceğini açıklamıştı. Larchevêque’nin ardından şirketin CEO’su Pascal Gauthier olmuştu.

Şirketin kurucu ortaklarından biri olan Eric Larchevêque, aldığı kararın kişisel olduğunu belirtmiş ve şirketin stratejik vizyonunu geliştirmeye günlük rutinlere bağlı kalmadan daha fazla zaman ayırmak istediğini açıklamıştı:

Şirketin stratejik vizyonunu geliştirmeye daha fazla zaman ayırmak için Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmeye karar verdim. Bu şekilde işime gerçekten daha fazla zaman ayırabileceğim. Kripto para yatırımcılarıyla ve tüketici topluluklarıyla olan etkileşimime devam edeceğim. Markamız, kripto paraları en sağlıklı şekilde güvence altına almaya devam edecek.

Ledger’ın yeni CEO’su Pascal Gauthier şu anda şirketin en yeni ürünü Ledger Nano X’in seri üretiminin ve piyasaya sürülmesinin önüne geçen nedenler üzerinde çalışıyor. Pascal Gauthier ayrıca Ledger’ın ürünlerini akıllı telefonlara yerleştirmek için cep telefonu üreticileriyle birlikte çalıştığını açıkladı. Özetle yakın zamanda yeni nesil akıllı telefonların içerisinden Ledger uygulamaları çıkabilir.

Pascal Gauthier birkaç telefon üreticisiyle birlikte çalıştıklarını açıkladı. Ancak geçtiğimiz günlerde Samsung’un Ledger’a 2,9 milyon dolarlık yatırım yapması akıllara önümüzdeki yıllarda Samsung’un amiral gemisi telefonlarının içerisinden Ledger imzalı kripto para cüzdanlarının çıkabileceği fikrini getiriyor.

Samsung iki ay önce Blockchain arenasına Galaxy S10 modeliyle atılım yapmıştı. Yeni Samsung modelinin kripto paralar için özel anahtarları depolayabildiği ve Blockchain tabanlı dijital imzaları destekleme gibi özelliklere sahip olduğu açıklanmıştı. Mart ayına geldiğimizde Samsung, Ethereum ve Ethereum tabanlı ERC20 token’larıyla uyumlu bir kripto cüzdanını duyurdu. Ayrıca geçtiğimiz günlerde Samsung’un  kendi Blockchain’ini ve kripto para birimini geliştiriyor olabileceğini  sizlerle paylaşmıştık. Samsung yetkililerince yapılan açıklama şu şekilde:

An itibariyle özel Blockchain’i düşünüyoruz ama bu henüz doğrulanmış değil. Gelecekte herkese açık bir Blockchain de olabilir bu, ama bence hibrit olacak – yani herkese açık ve özel Blockchain’lerin bir kombinasyonu.

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun