reklamı kapat

Samsung Galaxy S10’daki Kripto Paralar Hangileri Olacak?

Samsung'un yeni telefonu Galaxy S10'un bazı kripto paralar için cüzdan özelliği sağlayacağı iddia ediliyor.
27 Şubat 2019
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung’un yeni akıllı telefon modeli Galaxy S10’da kripto paralarla ilgili özelliklerin olacağı duyuruldu. İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenen Mobile World Congress adlı etkinlikte Samsung yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre Galaxy S10 Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve iki farklı kripto para için daha cüzdan hizmeti sunacak.

Samsung’un Kripto Hamlesi

Rekabetin oldukça sıkı olduğu akıllı telefon piyasasında faaliyetlerine devam eden dev şirket Samsung görünüşe bakılırsa kullanıcılarının karşısına iddialı bir yenilikle çıkacak. Cointelegraph’ın haberine göre Samsung’un yeni akıllı telefon modeli, bazı kripto para uygulamalarına sahip olacak. Habere kaynak olarak firma yetkilisinin Barselona’da yaptığı bir sunum gösteriliyor.

Söz konusu sunumda ifade edilenlere göre Samsung’un yeni akıllı telefonu bazı kripto para projeleriyle ortaklığa vardı. Bu kripto paralar arasında Bitcoin ile Ethereum’un yanı sıra Cosmee (COSM) ve Enjin Token (ENJ) bulunuyor. Cosmee’nin Blockchain destekli ve mobil bir merkezsiz uygulama olduğu ifade edilirken Enjin’in bir kripto para cüzdanı olduğu aktarılıyor. İddialara göre bu uygulamalar yeni Galaxy S10’da yüklü olacak.


Kripto Para Benimsenişi

Samsung’un kripto para hamleleri oldukça eskilere dayanıyor. Geçtiğimiz yılın Aralık ayında yayımladığımız bu haberde şirketin kripto para çalışmalarından birisini bulabilirsiniz. Galaxy S10 hakkında ifade edilenler telefon piyasaya sürülmeden gerçekleşirse bu durumun kripto paralar için oldukça olumlu olacağı öngörülebilir. Ülkemizde de yaygın bir şekilde kullanılan Samsung marka cep telefonları tüm dünyada milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor. Böylesi etkili bir ürünün kripto para uygulamalarıyla kullanıcılarına sunulması piyasaya duyulan ilgiyi artırabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.