QuadrigaCX Davasında Yeni Gelişme

Çözüme kavuşmayan QuadrigaCX olayında yeni bir gelişme yaşandı: Jennifer Robertson şirketteki işinden ayrılmak istiyor.
08:00
27 Şubat 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

QuadrigaCX’in ölen CEO’su Gerald Cotten’ın eşi Jennifer Robertson mahkemeye yeni bir talepte bulundu. Robertson görevini bir CRO’ya (baş yeniden yapılandırma uzmanı) bırakmak istiyor.

Jennifer Robertson’ın Talebi

Robertson hiç istemediği bir şekilde internette çok dikkat çektiğini savundu. Dolayısıyla spot ışıklarından kurtulmak için Nova Scotia Anayasa Mahkemesi’ne borsaya bir CRO atamasını talep etti.

Robertson kendisi hakkında yapılan yorumlara rağmen QuadrigaCX müşterilerine ait varlıklara erişiminin olmadığını vurguladı. Kocasının tartışmalı bir şekilde vefat etmesiyle birlikte Jefferson, Tom Beazley’le birlikte borsanın başına geçti. Bu ikili kripto para sektörü hakkında yeterince bilgi sahibi değil, bu yüzden Jefferson mahkemeden Grant Thornton’dan Peter Wedlake’in CRO olarak atanmasını istedi.

Reddit’teki QuadrigaCX başlığındaki yazılar, borsada parası olan kullanıcıların Robertson’ın bu talebinden memnun olmadığını gösteriyor. Kullanıcılar, şayet borsada hiç fon kalmadıysa bir CRO’yu işe almanın hiçbir mantığı olmadığı görüşünde birleşiyor. Şirketlerin finansal işlerini üstlenen Ernst & Young henüz cüzdan adreslerini halka duyurmadı. Dolayısıyla söz konusu 200 milyon dolar değerinde kripto paradan ümit olup olmadığı veya herhangi bir suç soruşturmasına gerek duyulup duyulmadığı henüz bilinmiyor.

Ne Oldu?

QuadrigaCX’in borsasının CEO’su Gerald Cotten vefat etmiş, sonrasında borsanın kullanıcıları fonlarından olmuştu. Çünkü borsanın soğuk cüzdanlarına yalnızca Gerald Cotten’ın erişimi vardı.

Kaynak: Utoday

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar