reklamı kapat

Popüler Kripto Para Şirketinin CEO’su Değişti

Dünyanın en büyük kripto para donanım cüzdanı üreticisi Ledger'ın yeni CEO'su belli oldu.
19:00
25 Nisan 2019

Dünyanın en popüler kripto para donanım cüzdanı üreticisi Ledger’ın yeni CEO’su belli oldu. Fransa merkezli donanım cüzdanı üreticisi Ledger’ın bir numaralı koltuğunda artık Pascal Gauthier oturacak.

Pascal Gauthier

Ledger’ın tohum yatırımcısı ve aynı zamanda yönetim kurulu üyesi olan Pascal Gauthier artık Ledger’ın CEO’luk görevini yürütecek. Pascal Gauthier yeni stratejilerle şirketinin ürünlerinin daha fazla satması için çabalayacak. Gauthier yaptığı duyuruda tüm dikkatlerini ve enerjilerini inanılmaz bir teknoloji şirketi yaratmak için kullanacaklarını açıkladı.

Fransa merkezli Ledger’ın eski CEO’su Eric Larchevêque ise artık şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütecek. Larchevêque bu şekilde şirketin stratejilerine ve vizyonuna daha fazla odaklanabileceğini düşünüyor.

Nisan Ayı Çok Hareketli

Geçtiğimiz aylardaki durağanlığa karşın Nisan ayında kripto para piyasası oldukça hareketliydi. Dünyanın en büyük varlık yönetim şirketlerinden Fidelity Digital Assets, eski Coinbase yöneticisi Christine Sandler’ı Satış ve Pazarlama Yöneticisi olarak atamıştı. Christine Sandler’ın bu koltuğa Fidelity Digital Assets’in yeni pazarlara açılabilmesi ve kurumsal müşterilere daha iyi hizmet verilebilmesi için oturtuldıuğu belirtiliyor.

Ayrıca Paypal’ın ve Google’ın eski Baş Mühendisi Mike Blandina’nın ise kurumsal dijital varlık platformu Bakkt ekibine dahil olacağı konuşuluyor. Mike Blandina, Bakkt’ın Bitcoin ve altcoin’ler için ödemeler hizmeti uygulamaları geliştirmesine yardımcı olacak.

Kripto para piyasasında kötü günlerin geçmesine neden olan ayı sezonunun en son kurbanı ünlü kripto para donanım cüzdanı üreticisi Ledger olmuştu. Geçtiğimiz haftalarda Ledger’ın  toplam çalışan sayısında %10’luk  bir küçülmeye gideceğini duyurmuştuk.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun