X


Kriptometre’nin Bu Haftaki Konuğu: Ufuk Tarhan

10:30
26 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Her hafta Cuma günü saat 14:00’da yayınlanan Kriptometre’nin geçtiğimiz haftaki konuğu hepimizin tanıdığı Esas Ventures Kurucu Ortağı Fethi Sabancı Kamışlı’ydı. Ebru Baki’nin moderatörlüğündeki programa BtcTürk CEO’su Özgür Güneri de yorumlarıyla katıldı.

“Girişimcilik ve Kitlesel Fonlama” üzerine hoş bir sohbetin gerçekleştiği 3. bölümde Blockchain’in ne olduğu konusu da işlendi.

Ebru Baki öncelikle tüm kripto para dünyasının merak ettiği “Esas Ventures nedir, ne iş yapar?” sorusunu Kamışlı’ya yöneltti. Kamışlı kurucusu olduğu şirketi şu şekilde anlattı:

Esas Holding ortakları tarafından kurulan girişim sermayesi fonuyuz. İlk amacımız Türkiye’deki ve dünyadaki girişimcileri desteklemek. Tüm dünyadaki girişimcilik ekosisteminde bir köprü olmayı hedefliyoruz.

Bunun üzerine Güneri şirketin hedefini destekleyerek, “Bundan 10-15 yıl öncesine bakarsanız bugünkü büyük şirketlerin henüz ortaya çıkmamış olduğunu görürsünüz. Global bir vizyonla Türkiye’de çalışırsanız, Türkiye’nin ötesine geçip çok daha büyük işlere imza atabilirsiniz.” yorumunu yaptı.

Esas Ventures’ın Nijerya, Gana, Amerika ve Belçika gibi birçok ülkede yatırımı olduğunu belirten Kamışlı, şirketin daha çok Blockchain girişimleri üzerine odaklandığını ifade ediyor. Bu konuda tecrübeli insanlarla ve girişim sermayesi fonlarıyla görüştüklerini, hatta birine yatırım yaptıklarını da ekliyor.

Herkesin merak ettiği konulara ışık tutan üçüncü bölümü kaçırdıysanız buradan izleyebilirsiniz…

Kriptometre’nin dördüncü bölümünde ise yine alanında uzman Fütürist Ufuk Tarhan ve her bölümde olduğu gibi yorumlarıyla Özgür Güneri yer alacak. Sevilen sunucu Ebru Baki’nin moderatörlüğünde gerçekleşecek olan yeni bölümde “Geleceğin parası nasıl olacak?” sorusuna yanıt aranacak.

Kriptometre üç haftadır olduğu gibi bu hafta da Cuma günü saat 14:00’da takipçileriyle buluşacak. Şimdiden iyi seyirler…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI