Ripple (XRP) Yılın Üçüncü Çeyreğine İlişkin Rapor Yayımladı

Ripple yılın üçüncü çeyreğinin verilerinin yer aldığı detaylı bir rapor yayımladı.
11:00
26 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ripple (XRP) son zamanların en popüler altcoin’leri arasında gösterilebilir. Ekibin geçtiğimiz günlerde yayımladığı piyasa raporu altcoin’e duyulan ilgiyi ispat eder nitelikte. Ekibin raporuna göre oldukça olumlu gelişmeler kaydettiği görülen XRP yılın bu çeyreğinde 163 milyon dolar değerinde satış gerçekleştirmeyi başardı. Üstelik bu satışlar toplamda 0,43 cent masrafla yapıldı.

XRP’nin kurumsal yatırımcılar tarafından daha fazla benimsenmesini sağlayarak kripto parayı daha geniş kullanıcı kitlelerine ulaştırmak için mücadele veren ekip son zamanlarda birçok başarılı anlaşmaya imza atmıştı. Bu anlaşmalarla adından sıkça söz ettiren Ripple finansal düzenleyicilerden onay almak için de gerekli süreçleri yürütmeye devam ediyor. Ekibin ortaya koyduğu bu özveri XRP’nin son zamanlarda sürekli bir artış kaydetmesi sonucunu doğurdu.

Ripple fiyatı zaman içerisinde gözle görülür bir şekilde artış gösterdi. XRP haberin hazırlandığı sıralarda 0,45 dolardan işlem görüyordu. Toplamda 100 milyar token’lik piyasa arzına sahip olan XRP’nin 40 milyar token’i dolaşımda bulunuyor.

Ripple geçtiğimiz yıl kendi XRP arzından 55 milyar token’i piyasalarda istikrar yaratabilmek arzusuyla bloke etmişti. Görünüşe bakılırsa bu hamle işe yaradı ve kripto para yatırımcı topluluğunda psikolojik bir etki yarattı.

Bloke edilen token’lerin 3 milyarı geçtiğimiz üç ay boyunca Ripple ekibinin eline geri döndü. Ripple piyasadaki ileri gelen kripto paralar arasında yer almaya devam edecek gibi görünüyor. Ekibin yayımladığı rapor da bunu destekler nitelikte.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar