Kriptometre’nin Bu Haftaki Konuğu: Hakan Çelik

14:00
29 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Her hafta Cuma günü saat 14:00’da yayınlanan Kriptometre’nin geçtiğimiz haftaki konuğu İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan’dı. Ebru Baki’nin sunuculuğunu yaptığı programa her hafta olduğu gibi BtcTürk CEO’su Özgür Güneri de yorumlarıyla katıldı.

Kriptometre’nin sekizinci bölümünde “kripto para dünyasında regülasyonlar ve regülasyonların olası etkileri” üzerine tatlı bir sohbet gerçekleşti.

Global stratejist olan Şant Manukyan, kripto paraların günlük yaşama mutlaka gireceğini ancak bunun hızının regülasyonlara ve regülatörlere bağlı olduğunu düşünüyor. Ayrıca Manukyan Bitcoin’in artık balon olarak algılanmaması gerektiğini de şu sözlerle dile getiriyor:

Dokuz yıldır piyasada olan bir varlık balon değildir.

Kripto paraların tamamen kanun dışı işlerde kullanıldığı yönündeki görüşe de karşı çıktığını ifade eden Manukyan, “Buna bakılırsa nakit para da kanun dışı işlerde kullanılıyor.” yorumunu yapıyor.

Özgür Güneri de Manukyan’ın düşüncelerine katıldığını dile getirdikten sonra şunları ekliyor:

Gittiğimiz yol itibariyle hiçbir devletin ya da düzenleyicinin bu alana arkasını dönmesi pek kolay değil.

Kasım 2012 itibariyle Uluslararası Piyasalar Müdürü olarak görevine devam eden Manukyan, kripto paraların hala çok volatil olduğunu dolayısıyla günlük kullanım için çok da pratik olmadığını kabul ettiğini de dile getiriyor.

Şant Manukyan, Özgür Güneri ve Ebru Baki’nin bu haftaki hoş ve bilgilendirici sohbetini kaçırdıysanız buradan izleyebilirsiniz…

Kriptometre’nin dokuzuncu bölümünde ise Gazeteci Hakan Çelik ve her bölümde olduğu gibi yorumlarıyla BtcTürk CEO’su Özgür Güneri yer alacak. Deneyimli sunucu Ebru Baki’nin moderatörlüğünde gerçekleşen yeni bölümde “dünyada yaşanan değişimlerin medyaya nasıl yansıdığı ve finansal araçların dijitalleşmesinin Türkiye’ye katabilecekleri” konuşulacak.

Kriptometre sekiz haftadır olduğu gibi bu hafta da Cuma günü saat 14:00’da takipçileriyle buluşacak. İyi seyirler…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI