X


BTC 24 Saatte Yüzde 11 Değer Kazandı: Toparlanma Başlayabilir Mi?

BTC son 24 saat içerisinde ani çıkış yakadı.
15:22
29 Kasım 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

BTC kısa süreli bir boğa gösterisi yaptı ve son 7 aylık sürede bir gün içerisindeki en yüksek değerini kazandı.

Dün günü 4257 dolardan kapatan Bitcoin %11 değer kazanmış durumdaydı. Coinmarketcap verilerine göre bu değer 12 Nisan’dan bu yana günlük bazda en büyük artış olarak görünüyor. Daha önce buna benzer bir artışta BTC fiyatı 6900 doların üzerinde işlem görüyordu.

BTC fiyatının 3750 dolardan tam 24 saat içerisinde 4350 dolar civarına zıplaması oldukça ilginç. Bu ani artışın ardından hızlıca düzeltme yapan BTC birkaç saat içerisinden 4100 dolara kadar geriledi. An itibariyle yeniden yükselişe geçen BTC haberimizi hazırladığımız sırada 4390 dolardan işlem görüyor.  Kısa vadedeki volatilite halen yüksek görünüyor.

12 Nisan’da gerçekleşen yükseliş bir ralli başlatmıştı. BTC güçlenerek 10 bin dolar seviyesine ulaşmıştı. %44’lük gerilemenin ardından gelen artış sonrası sürekli olumlu sinyaller vermişti. Bu seferki yükseliş de kısa süreli bir toparlanmanın sinyallerini veriyor olabilir.

Diğer yandan BTC satış yorgunluğunun etkisiyle de yükseliyor olabilir. Coindesk’in analizine göre 14 günlük süreçteki satış bölgesine ulaşılması, eğer tarih tekerrür ederse, 5000 dolara ulaşabilecek bir yükselişi başlatmış olabilir. Ek olarak perde arkasındaki boğaların 7 ay öncesine göre daha güçlendiği belirtiliyor. RSI göstergesinin rekor seviyede satışları göstermesi yine rekor bir toparlanmanın habercisi olabilir. Önümüzdeki saatlerde sert düzeltmeler yaşanmazsa BTC’nin 5 bin dolar psikolojik seviyesini test ettiğini görebiliriz. BTC işlem hacminin de son 5 gün içerisinde arttığı gözlemleniyor.

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar