X


300 Milyondan Fazla Aktif Kullanıcısı Bulunan Tapatalk Kin Vakfı İle Ortaklık Kurdu

300 milyon aktif kullanıcısı bulunan mobil forum uygulaması Tapatalk kullanıcılarını kripto paralarla ödüllendirecek.
19:00
29 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

300 milyonluk kullanıcı tabanına sahip olan mobil forum uygulaması Tapatalk, platformda kaliteli içerik üretenleri ödüllendirmek amacıyla Kin Vakfı’yla ortaklık kurdu. Yapılan anlaşma kapsamında kullanıcılar artık Kin token’larla ödüllendirilebilecek.

186 ülkeden 200 bin farklı foruma ev sahipliği yapan Tapatalk, bu ortaklıkla birlikte hem kullanıcılarını kaliteli içerik üretmeye teşvik edecek hem de platformdaki etkileşimi arttıracak. Tapatalk kullanıcıları tıpkı Twitter ve Reddit platformlarındaki gibi üçüncü parti uygulamalarla birbirlerine Kin token gönderebilecek. Tapatalk CEO’su Winter Wong şunları kaydetti:

Kin Vakfı ile aramızdaki işbirliği yeni kullanıcılara ulaşarak büyümemize kayda değer bir katkı sağlayacak.

Popüler mesajlaşma uygulaması Kik tarafından geliştirilen Kin, ICO sürecinde 97 milyon dolarlık fon toplamıştı. Kin şu anda Ethereum ağında bir ERC-20 token’ı olarak çalışıyor. Haziran ayında Kin, avatar tabanlı sosyal medya platformu IMVU ile ortaklık kurmuştu. İşbirliği kapsamında IMVU kullanıcıları paylaşım yaparak Kin token kazanabilecekti fakat anlaşma henüz hayata geçirilmedi. Kin Vakfı’nın başkanı Dany Fishel şunları kaydetti:

İnsanlar her gün çevrimiçi topluluklara katkıda bulunuyor. Ancak tartışmaya katkıda bulunan kullanıcıları ödüllendirmenin kolay bir yolu yoktu. Kullanıcılar ilgi çekici içerikler için birbirlerini ödüllendirmeye başladıklarında Tapatalk, Kin token’larla uygulama içi işlemleri nasıl kolaylaştırdığımızın güçlü bir örneği olacak.

ICO patlamasının yaşandığı günlerde Ethereum ağında faaliyete başlayan Kin, geçtiğimiz haftalarda Ethereum’la arasındaki atomic swap’lere (atomik değişim) son verileceği duyurmuştu. Kin Vakfı tarih belirtmese de yakında Ethereum ağından çıkacaklarını kullanıcılarıyla paylaştı. Ethereum’la yola çıkıp sonradan alternatif platformlara yönelen ilk şirket Kik değil. Bu yıl içinde hem EOS hem de Tron Ethereum ağını terkedip çıkıp kendi ağlarına geçmişti.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER