reklamı kapat

Kripto Piyasası Yeşile Büründü, Yükseliş Devam Edebilir Mi?

Kripto para piyasası 8 milyar dolar değer kazandı ve toparlanmaya başladı. Kripto paralara dair olumlu haberler medyada yer aldı.
20:26
15 Temmuz 2018

Geçtiğimiz 24 saatte kripto piyasası 8 milyar dolar değer kazandı ve Bitcoin Cash ve Ethereum fiyatı %3 arttı.

Bitcoin fiyatı 6.400 doları aşacak noktaya geldi ve son birkaç saattir bu seviyeyi aşmak için denemelerde bulunuyor.

Bitcoin Cash ve ether son 24 saatte %3,84 değer kazanmış durumda. Ayrıca en çok yükselişi gösteren kripto paralardan biri olan Tezos (XTZ) son 24 saatte %10 artarak 2,17 dolar seviyesine ulaştı ve 0x %18 artışla 1,17 dolardan işlem görüyor.

RSI göstergeleri ve MACD indikatörü bitcoin’in ve diğer kripto paraların kısa vadede yukarı doğru hareket edeceğini gösteriyor. Büyük kripto para borsalarında birkaç milyon dolarlık bitcoin alış emirlerini görüldü ve bu emirler bitcoin fiyatını bir anda 6.200 dolar seviyesinden 6.390 dolara taşıdı. Bitfinex’de gerçekleşen 1,06 milyon dolarlık alış yukarı yönlü hareketi başlatmış olabilir.

Diğer yandan geçtiğimiz hafta başından beri kripto piyasasının genelinde işlem hacmi oldukça düşüktü. Bu durum kripto piyasasının toparlanmasının önündeki en büyük engellerden biri oldu ve daha önceki 270 milyar dolar ve 300 milyar dolar piyasa değeri destek noktalarına ulaşılamadı.

Geçtiğimiz hafta bu zamanlar bitcoin işlem hacmi yaklaşık 5 milyar dolardı ve bütün kripto piyasasının işlem hacmi 15 milyar dolardı. 15 Temmuz itibariyle bitcoin’in günlük hacmi 3,2 milyar dolar ve piyasa 10 milyar dolara ulaşabilmek adına çabalıyor.

Çeşitli teknik indikatörler güçlü bir alım olacağını gösterse de hacim yeterince bu hareketi desteklemez ise büyük boğaları görebilmemiz mümkün olmayabilir. Buna karşılık Coinbase gibi büyük şirketlerin son zamanlardaki kurumsal girişimlerinin ayı sezonu döngüsünü kırabileceğine inananlar da bulunuyor.

Bu hafta içerisinde iyi haberler medyada yer aldı: Coinbase’in 2 tanesi ICO token’ı olan 5 yeni kripto parayı listeleyebileceği konuşuluyor, milyarder Steve Cohen kripto paralara yatırım yaptı ve Güney Kore kripto piyasası Kore Blockchain Kurum’u tarafından onay aldı. Bütün bu gelişmeler önümüzdeki aylar içerisinde başlayacak büyük bir ralliye zemin hazırlıyor olabilir.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun