X


Kripto Paralara Ne Oluyor: XRP ve DOGE %25’in Üzerinde Değer Kaybetti

Bugün kripto para piyasalarında çok ciddi kayıplar yaşanıyor ve Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto para birimlerinde ciddi düşüşler yaşanıyor.
17:08
19 Mayıs 2021

Kripto para piyasalarında bugün yaşanan düşüş “Kara Çarşamba yeni Kara Perşembe” sloganlarının atılmasına sebep oldu. Lider kripto para birimi Bitcoin sadece 24 saat içinde %18’in üzerinde değer kaybederken, altcoin’lerde çok daha büyük düşüşlerin yaşandığı görülüyor.

Dogecoin’de %25’in Üzerinde Düşüş

Dogecoin (DOGE) 2021 yılının en çok konuşulan ve yatırımcısına en çok kazandıran kripto para birimlerinden biri oldu. DOGE özellikle bir şaka coin’i olarak ortaya çıktığı için ve sonrasında 2021’de yaşadığı büyük artış sebebiyle hem bireylerin hem kurumların ilgisini çekmeyi başardı.

Yazının kaleme alındığı an itibariyle %25’in üzerinde değer kaybeden Dogecoin, 0,21 dolar bandına kadar geriledi. Dogeoin’in 8 Mayıs’ta 0,73 dolar ile kendi rekorunu kırdığı düşünüldüğünde sadece 11 günde yaşanan düşüşün derinliği daha net anlaşılıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bunlara ek olarak analistlere göre kripto para piyasası şu anda Mart ayında yaşanan büyük düşüş sonrasında belki de en derin aşağı yönlü performansını sergiliyor. Bu konuda ise analistler ikiye bölünmüş durumda. Bir kesim bu düşüşün normal olduğunu ve piyasanın buradan daha yüksek seviyeleri göreceğini ifade ederken bir kesim ayı piyasasının başladığını beliriyor.

Ripple Fiyatı Serbest Düşüşte

XRP, dün 1.70 dolarlık seviyeyi görmüş ve yatırımcısının yüzünü güldürmüştü. Ancak bugün tüm piyasada yaşanan büyük düşüşle birlikte XRP de deyim yerindeyse piyasaya ayak uydurdu.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 1.27 dolardan işlem gören XRP’nin 0,85 dolara kadar ciddi bir düşüş yaladığı görülüyor.

Aslında piyasada yaşanan fiyat hareketlerine bakıldığında volatilitenin oldukça arttığı ve fiyatların keskin çizgiler çizdiği görülüyor. Bu sebeple analistler bugün yaşanan derin düşüşlerin nerede duracağının oldukça önemli olduğunu ifade ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar