Kripto Paralar Kasım Ayına Nasıl Başladı? Bitcoin ve Altcoin’ler Ne Durumda?

Kripto para birimleri güzel geçen bir Ekim ayının ardından Kasım ayına nasıl bir başlangıç yaptı?
08:52
1 Kasım 2021
Kripto Paralar Kasım Ayına Nasıl Başladı? Bitcoin ve Altcoin'ler Ne Durumda?
Okuma Süresi: 3 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kötü geçen bir Eylül ayının ardından Ekim ayına hızlı başlangıç yaptı ve güzel bir fiyat artışı yakaladı. Bitcoin’deki bu artış altcoin’leri de hızla yukarıya taşıdı. Ancak Kasım ayı bu şekilde olmadı ve Bitcoin beklenen seviyenin üzerinde bir kapanış yapamadı. İşte Bitcoin ve altcoin‘lerde güncel durum;

Bitcoin (BTC)

Piyasa değeri bakımından liderlik konumunda bulunan en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), Ekim ayında güzel bir performans sergilemesinin ardından yeni bir aya başlangıç yaptı.

Lider kripto para birimi daha fazla artış için önemli olan 62.000 dolar seviyesinin üzerinde aylık kapanış yapamadı. Bitcoin bu seviyenin üzerinde kapanış yapamamasıyla birlikte 59.405 dolar seviyesi test edildi. Bu seviyenin test edilmesinin hemen ardından fiyat yeniden 60.000 doların üzerine yükseldi. Fiyat şimdi bu bölgenin üzerinde artışına devam ediyor.

Öte yandan BTC‘de 59.500 dolar civarına gerçekleşen testler o bölgede güzel bir destek seviyesi oluşturuyor gibi görünüyor. Dolayısıyla Bitcoin bu hacimle birlikte yeniden yükselişe geçebilir.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre lider kripto para birimi Bitcoin, son 24 saatte %0.60 düşüşle 60.850 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor.

Ethereum (ETH)

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum‘a (ETH) bakıldığında, Ethereum ekim ayında Bitcoin’le benzer bir performans gösterdi ve büyük kazançlar elde etti.

Ethereum‘da aylık kapanış 4.300 doların altında gerçekleşti. Sabahın erken saatlerinde lider altcoin ETH, hızlı bir düşüş başlattı ve 4.160 dolar seviyesine kadar geriledi.

Ancak fiyat yeniden toparlanmaya çalışıyor. Öyle ki Ethereum‘da 4.160 dolar seviyesinden 4.250 dolar seviyesine bir artış gerçekleşti.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla popüler altcoin Ethereum (ETH), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %2’ye varan bir düşüş yaşarken şu anda 4.245 dolar seviyesinde alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Altcoin’lerde Durum Ne?

Bitcoin ve Ethereum‘a bakıldığında aylık kapanışın ardından fiyatlarda bir geri çekilme yaşadığı görülüyor. Bu geri çekilme altcoin‘lerin fiyatını da etkiledi.

Öyle ki piyasa değeri bakımından 3. en büyük kripto para birimi olan Binance Coin (BNB), 530 dolar seviyesinden 512 dolar seviyesine kadar gerilerken, popüler altcoin Solana 210 dolar seviyesinden 198 dolara kadar geriledi.

BNB‘de şu anda hala düşüş yaşanırken SOL, son 24 saatte %7’lik bir artışla yükselişine devam ediyor. Öte yandan XRP son 24 saatte %3.29’luk bir düşüş yaşarken 1.09 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor.

Polkadot ve Shiba Inu‘ya baktığımızda sırasıyla %1.67 ve %4.29’luk artışlar söz konusu durumda. En büyük ikinci şaka birimi konumuna gerileyen Dogecoin‘de ise şu anda bir düşüş durumu hakim.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI