X


Kripto Para Yorumları: ADA, BAT ve CHZ’de Son Durum ve Önemli Seviyeler

Son günlerin en popüler coin’leri Cardano, Basic Attention Token ve Chiliz’de güncel durum ve önemli destek ve direnç seviyeleri. 
08:00
19 Mart 2021

Kripto para piyasası genel olarak bakıldığında Bitcoin ile koordineli bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Bitcoin kırmızıdaysa hemen hemen tüm altcoin’lerde de düşüş grafikleri, Bitcoin yeşildeyse hemen hemen tüm altcoin’lerde yükseliş grafikleri görülüyor. Ancak bazı kripto para birimleri önemli gelişmeler sebebiyle Bitcoin’de (BTC) bağımsız hareket ediyor.

Cardano Fiyat Hareketleri

24 saatlik grafiklerde %10’un üzerinde değer kaybeden Cardano (ADA), haftalık grafiklere bakıldığında %10’un üzerinde artış yaşamış görünüyor. Yazının kaleme alındığı anda 1,23 dolar bandında işlem göre ADA’nın 1,47 dolardan sonra sert bir düşüş yaşadığı görülüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

ADA, Coinbase Pro’da listelenme haberi ile yükselişe geçmişti. 18 Mart’ta yapılan listelenme sonrasında ise bir düşüş grafiğinin başladığı görülüyor.

Analistlere göre ADA’nın 1,47 dolar bandında reddetme yaşaması, yeni rekor seviyelerin görülme ihtimali nispeten zayıflattı. Bu noktada ilk destek seviyesinin 1,22 dolar bandında olduğu ve bu desteğin savunulması gerektiği düşünülüyor. Bu seviyeden sonra bir sonraki destek seviyesi 0,99 dolar ve bunun da altında 0,93 dolar destek olarak işlem görüyor.

Basic Attention Token Rallisi

Basic Attention Token (BAT) fiyatı 4 Mart’ta 0,675 dolar bandında idi. 18 Mart’ta ise BAT 1,379 dolara kadar yükseldi. Bu da iki hafta içinde %100’ün üzerinde artış yaşandığını gösteriyor.

Bu yükselişin esasında Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein 17 Mart’ta yaptığı açıklamalar sonrasında gerçekleştiği düşünülüyor. Sonnenshein, BAT’ın Grayscale serisine eklenen beş token’dan biri olduğunu açıkladı ve bu da yatırımcıların ilgisini BAT’a kaydırdı.

Analistlere göre BAT’te yükseliş grafikleri bir süre için durabilir çünkü aşırı ısınmış bir fiyat olduğu düşünülüyor. Aşağı yönlü ilk destek 1 dolar bandında bulunuyor. Buna ek olarak 1,38 doların üzerine doğru bir kırılmanın ise 2 dolarlık yeni bir yüksek seviyeyi getirebileceği ifade ediliyor.

Son Günlerin Popüler Coin’i: Chiliz

Son günlerde belki de ne çok konuşulan ve takip edilen kripto para birimleri içinde CHZ bulunuyor. Chiliz (CHZ), attığı ortaklık adımları ile güzel bir grafik çizmeyi başarıyor. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,63 dolar bandında işlem gören CHZ, 12 Mart’ta 0,94 dolara kadar yükseldi.

CHZ’de açıklanması beklenen yeni ortaklıklar ile fiyatın daha üst seviyeleri görmesi bekleniyor. CHZ fiyatı daha önce yapılan açıklamalar sonrasındakine benzer şekilde bir tepki verirse 1 doların üzeri görülebilir. Aşağı yönlü grafiklerde ise analistler 0,60 dolar önemli bir seviye olduğunu ifade ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI