X


Kripto Para Uzmanından ‘Olumsuz’ ETF Yorumu

Pantera Capital CEO'su Dan Morehead New York'ta Bloomberg'e önemli açıklamalarda bulundu.
13:00
17 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider Blockchain yatırım firmalarından ve en büyük kripto para firmalarından Pantera Capital Management’ın kurucu CEO’su Dan Morehead NYC’de Bloomberg mikrofonlarına konuştu.

Morehead’in konuşmasından satır başları şu şekilde:

Bitcoin’in ilk günlerini hatırlıyorum, hiçbir Wall Street firması Blockchain’e yanaşmazdı. Tom Josep [Fidelity Digital Assets’in kurucusu] Circle’a yatırım yaptıktan 5 ay sonra 80 WS firması olaya ucundan müdahil oldu. Bakkt’in kripto para geliştirmesiyle birlikte öyle zannediyorum ki 6 ay içinde herkes olaya müdahil olmaya çalışacak.

ETF haber niteliği taşımıyor. ETF için harcanan enerjinin miktarı inanılmaz. Çok az insan ETF onayı alan son varlık sınıfının bakır olduğunu biliyor. Bakır 8.000 yıldır var olsa da bakırın ETF onayı alması 3 yıl sürdü. SEC dulların ve yetimlerin Bitcoin ETF’i almasını istemiyor. Bitcoin’in resmi olarak menkul kıymet olup olmadığını bile bilmiyorlar. Yani bence ETF’e daha yıllar var.

Haber niteliği taşıyan şeyler Fidelity ve Bakkt mevzuları. Beş yıl sonra geriye dönüp bu noktaya bakarsak sektöre büyük miktarda para akışı sağlayan olayların bunlar olduğunu söyleriz gibime geliyor. Çünkü etliye sütlüye karışmamak kolaydı, ta ki şu zamana kadar. Şimdi ortada çok iyi bir kurumsal koruma/takas çözümü var, bu durum birçok insanı başını çevirip bakmaya itecek ve daha önce belirttiğim gibi, dahil olduğunuz yatırım topluluğunun Blockchain hakkında evet mi hayır mı sorusunu cevaplamanız icap ettiğinde büyük ihtimalle evet cevabını vereceksiniz.

Kaynak: cryptoglobe.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI