reklamı kapat

Coinbase’de Listelenen ZRX’den Büyük Artış

ZRX (0x) yatırımcıları güne mutlu bir yüzle başladı.
14:40
17 Ekim 2018
  • Serhat AntSerhat Ant

ZRX (0x) Coinbase listelemesinin ardından büyük bir yükseliş gösterdi. Dün akşam saatlerinde CoinMarketCap’e göre 0,75 dolar civarında işlem gören ZRX bugün 1,07 dolara kadar çıktı. Bazı borsalarda 1,30 doları gören ve 1 milyar dolarlık piyasa değerini aşan ZRX haberimizin hazırlandığı sırada 0,89 dolardan işlem görüyor.

Ethereum Blockchain’i tabanlı 0x protokolü, OmiseGo’yu geçen MakerDAO’yu tahttan indirerek tüm ETH token’ları içerisinde en değerli token oldu.

Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic ve Litecoin’den sonra borsada listelenen ilk kripto para ZRX’in Bitcoin, dolar ve euro karşısında işlem göreceği açıklandı. ZRX/ETH işlem çiftinin açılmaması bazı yatırımcıları sinirlendirdi.

Öte yandan ZRX’le ilk ETH token’ını listeleyen Coinbase’e BAT’in de ekleneceği konuşuluyor. Dolayısıyla BAT de ZRX gibi artış yaşadı. Dün itibariyle 0,18 dolardan işlem gören BAT bugün 0,21 dolara yükseldi. Haberimizin hazırlandığı sırada BAT %11 değer artışıyla 0,206 dolardan işlem görüyor. 206 bin dolar piyasa değeriyle 41. sırada yer alıyor.

0x dijital varlıkların takas edilebileceği bir protokol. Çoğunlukla merkezsiz uygulama geliştirmede kullanılsa da kripto para çevriminin gerektiği uygulamalarda da kullanılabiliyor. 0x yakın zamanda protokolünün yeni sürümünü yayımladı ve yeni bir dönemece girdi.

BAT ise bir nevi adsense’in token’leştirilmiş hali. Brave tarayıcısında reklamlara izin veren kişiler reklamları izledikçe yayımcılar BAT token’larıyla ödüllendiriliyor. Hala test aşamasında olan uygulama buna rağmen 5 milyon aktif kullanıcıya ulaştı.

Kaynak: trustnodes.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER