Kripto Para Podcast! En İyi 4 Kripto Podcast’i ve Detayları!

Podcast dinlemeyi sever misiniz? Kripto para alanında en fazla takip edilen 4 podcast'i sizin için derledik.
19:04
19 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Ülkemizdeki o kadar da yaygın olmasa da podcast’ler dünya genelinde yoğun ilgi görüyor. Videolar kadar sıkıcı olmayan ve işinizi yaparken dinleyebileceğiniz bu içerik modelini modern radyo olarak görebilirsiniz. Alanında uzman isimler sadece konuyla ilgili tartışmalarını yapar ve birçok bilgiye kolayca ulaşabilirsiniz. Eğer henüz podcast kültürü gelişmeyenlerdenseniz aşağıdaki 4 içerik size bunu sevdirebilir.

Unchained

Her podcast’in farklı bir tadı vardır ve farklı şeylere odaklanır. Listedeki ilk podcast Unchained. Bu, Forbes’in eski bir editörü olan Laura Shin tarafından hazırlanıyor. Laura Shin ana akım medyada kriptoyu tam zamanlı olarak ele alan ilk gazetecilerdendi. Unchained, haftada iki bölüm yayınlar ve her birinin uzunluğu 30 dakika ile bir saat arasında değişir.

Podcast iki bölümden oluşur. Birincisi, belirli bir konu hakkında bir misafirle yapılan tartışmadır ve ikincisi, Laura’nın endüstri uzmanları arasındaki bir tartışmaya aracılık etmesini içerir. Bu içerikleri takip ederken metaverse ve NFT’ler etrafındaki en güncel gelişmelere ulaşacaksınız.

What Bitcoin Did

İkinci sırada ise What Bitcoin Did geliyor. Peter McCormick tarafından hazırlanan bu podcast Bitcoin hakkında her şeyi bildiğini düşünenleri alt etmek için hazırlanıyor. Haftada 3-4 bölüm ve her biri en az 1 saat olarak yayınlanabiliyor. Bitcoin ve kripto paralarla alakalı yapılan tartışmalar size bilmediğiniz birçok şeyi öğretebilir.

Ayrıca mevcut küresel makroekonomi ve uzun vadeli borç döngüsü, emtialar, arihsel enflasyon oranlarını içeren hiperenflasyon tehdidi temalı tartışmalar da ilginizi çekebilir. Özellikle Amerika bölgesindeki güncel gelişmeleri izlemek için birçok kripto para yatırımcısı bu içeriği takip ediyor.

Defiant

Bloomberg’in eski muhabiri Camila Russo tarafından hazırlanıyor. Geçtiğimiz yılın ortalarında doğan bu podcast DeFi dünyasının tüm detaylarını ele alıyor.

Her bölüm 40 dakika ile 1 saat arasında değişiyor. Eğer merkeziyetsiz finans alanıyla ilgiliyseniz burada öğreneceğiniz çok fazla şey olabilir.

Pomp Podcast

Pomp Podcast, yaklaşık yarım milyar dolarlık oldukça ağır bir yatırım portföyünü yöneten Anthony Pogliano tarafından hazırlanıyor. Anthony’nin finans teknolojisi ekonomisi ve girişimcilik konusunda bildiği çok fazla şey var ve yaptığı işler bunun ispatı olarak kabul edilebilir.

Bu podcast, Bitcoin ve DeFi’ye odaklanıyor ve tartışmalar kamu piyasaları düzenlemesini, hisse senedi borç piyasalarını, bilanço yönetimini ve daha fazlasını kapsıyor. Anthony her gün bir bölüm yayınlıyor.

The Missing Cryptoqueen

Bir sonraki podcast, dolandırıcılık ve Ponzi şeması The Missing Cryptoqueen ile ilgili. Bu dokuz bölümlük dizi, birkaç yaşında ve son zamanlarda yeni bir bölümü yayınlanmadı. Ancak bu gerçek hikaye, Dr Ruja Ignatova ve onun onecoin ponzi şemasını, dört milyar dolarlık ayrıntılı bir dolandırıcılığı anlatıyor.

Hikaye, 2014 yılında Dr Ruja’nın Onecoin’i kurmasıyla başladı. Oldukça ilgi çekici olan bu ponzi vakasını ele alan podcast, olayın tüm bilinmeyenlerini açıklıyor. Hikaye aynı zamanda kriptonun ışıltısı ve cazibesi tarafından baştan çıkarılmanın tehlikelerine dair uyarıcı bir içerik olarak da hizmet veriyor.

Yukarıda da açıkladığımız gibi ülkemizde insanlar podcast dinlemek yerine kulaklıklarıyla müzik dinlemeyi tercih ediyor. Ancak ön yargılarınızdan kurtularak birkaç bölüm dinlerseniz bunun ne kadar eğlenceli ve öğretici olduğunu fark edeceksiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI