reklamı kapat

Kripto Para Platformları Gizlilik Politikalarında Değişikliğe Gidiyor

09:00
3 Haziran 2018

Avrupa Birliği ülkeleri 2016 yılında Genel Verileri Koruma Yönetmeliği (GDPR) kararı kapsamında kullanıcı verilerinin korunmasıyla ilgili bir yasayı onayladı. Kullanıcı verilerinin korunmasına yönelik bu uygulama ülkeler tarafından iki yıl önce onaylanmasına rağmen geçiş süreci henüz tamamlandı ve 25 Mayıs’ta resmi olarak uygulamaya geçti.

The Guardian’a göre Avrupa Birliği ülkeleri tarafından onaylanan bu yönetmelik haber siteleri başta olmak üzere birçok websitesini etkileyecek. Yönetmeliğe uyum sağlamayan platformlar yıllık cirosunun %20’si veya 20 milyon Euro’ya kadar para cezasına çarptırılacak.

Kripto para cüzdan platformu olan Xapo, Avrupa Birliği’nin yeni gizlilik yönetmeliğinin gerekliliklerini karşılamak amacıyla hizmet politikasını güncellediklerini duyurdu. Platform ayrıca kişisel verilerin korunmasının kendileri için öncelikli olduğuna dikkat çekti. Xapo kullanıcıların GDPR kapsamında gizlilik haklarını nasıl kullanabilecekleri hakkında şunları kaydetti:

Şeffaf olmak ve kişisel verilerinizi güvende tutmak bizim için oldukça önemli. Bu yüzden yeni yönetmeliklere kendimizi hazırlamaya kararlıyız. Güncellenmiş Gizlilik Politikası Xapo platformu müşterileri için 25 Mayıs tarihinden itibaren geçerli olacak.

Kripto para madencileri için bulut madenciliği hizmeti sunan Genesis Minnig, Avrupa Birliği’nin güncellenmiş gizlilik politikasına uyum sağlamak için gerekli adımları atacaklarını belirtti. Genesis Minnig bu değişikliklerin kullanıcıları hiçbir şekilde etkilemeyeceği belirtti.

Geliştiricilerin, kripto para yatırımcılarının, ICO’ların en çok kullandığı blog platformlarından biri olan Medium, coğrafi konuma bakılmaksızın Avrupa Birliği’nin gizlilik yasalarına uyum sağlayacaklarını açıkladı.

Topladığımız verileri ve bu verileri nasıl kullandığımız şeffaf bir şekilde kullanıcılarımıza sunuyoruz. Medium ile paylaştığınız kişisel bilgilerinizi ayarlar kısmından indirebilirsiniz.

Polybius Vakfı gizlilik politikalarında yaptığı değişiklikleri açıkça belirtmeksizin topladıkları kişisel verilerin türünde ve onların nasıl kullanılacağı yönünde bazı değişiklikler yapacaklarına ifade etti. Polybius, kişisel verilerin işlenmesine ve saklanması yönelik detaylı bilgilerin müşterilere gönderildiği belirtildi.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun