Kripto Para Piyasasında Son Durum Ne? ATH’lar ve Sert Düşüşler

Bazı kripto para birimlerinde tüm zamanların en yüksek seviyesi kaydedilirken bazılarında sert düşüşler yaşanıyor.
08:43
4 Kasım 2021
Kripto Para Piyasasında Son Durum Ne? ATH'lar ve Sert Düşüşler
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasasında hali hazırda hem düşüşler hem de yükselişler yaşanıyor. Öyle ki geçtiğimiz gün bazı altcoin‘ler ATH’a ulaşırken bazıları ise sert düşüşler yaşadı. İşte kripto para piyasasında son durum;

Bitcoin (BTC)

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), bir süredir yatay bir performans sergiliyor. Öyle ki lider kripto para birimi tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından bir miktar geri çekildi ve 60.000 doların da altına geriledi.

BTC, bir süredir 60.000 dolar ila 63.000 dolar aralığında hareket etmeye devam ediyor. Ek olarak Bitcoin geçtiğimiz gün akşam saatlerinde hızlı bir düşüş yaşadı ve 63.000 dolar seviyesinden 60.382 dolar seviyesine kadar geriledi.

Ancak lider kripto para birimi Bitcoin, bu sert düşüşün ardından hemen toparlanmayı başardı ve tekrar eski seviyelerine kadar yükseldi.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), CoinMarketCap’ten alınan verilere göre son 24 saatte % 0.64’lük bir düşüşle 62.654 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Altcoin’lerde Durum Ne?

Altcoin piyasasında yaşanan en önemli gelişmelere bakacak olursak, lider altcoin Ethereum ve Solana geçtiğimiz gün akşam saatlerinde yukarı yönlü hızlı bir artış başlattı ve tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) bir kez daha güncelledi.

Öyle ki popüler kripto para birimi Ethereum,  dün 4.446 dolar seviyesine kadar gerilemesinin ardından yön değiştirdi ve yukarı yönlü bir artış başlattı. Ethereum’daki bu yükseliş trendi fiyatı 4.656 dolara kadar taşıdı ve Ethereum yeni bir ATH’a imza attı.

Etherem (ETH), içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte % 0.32’lik bir artış kaydetti ve şu anda 4.574 dolar seviyesinde alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Öte yandan benzer bir durum da popüler altcoin Solana‘da (SOL) yaşandı. SOL, geçtiğimiz gün içerisinde en düşük 215 dolardan işlem görürken yeni bir artış başlattı ve fiyat 248 dolara ulaşarak yeni bir ATH kaydedildi.

Popüler kripto para birimi 248 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından bir miktar geri çekilme yaşadı ve şimdi 240 dolar seviyesinde hareketini sürdürüyor.

Shiba Inu Çakıldı!

Geçtiğimiz günlerde yaşanan artışla birlikte Dogecoin’i (DOGE) geride bırakan popüler şaka para birimi Shiba Inu birkaç gündür sert düşüşler yaşıyor. Öyle ki SHIB, son 24 saatte en yüksek 0.000067 dolardan işlem görürken en düşük 0.000053 dolardan işlem gördü.

Shiba Inu düşmeye devam ederken Dogecoin, Shiba Inu’yu bir kez daha geride bıraktı.. Popüler şaka para birimi geçtiğimiz günlerde piyasa değeri bakımından Dogecoin’in tahtını elinden almıştı. Ancak son düşüşle birlikte bu çok uzun sürmedi.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla Shiba Inu, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %14’lük bir düşüş yaşarken son 1 haftada %22’ye yakın düşüş yaşadı. SHIB şu anda 0.000057 dolar seviyesinde alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI