Kripto Para Analisti, Piyasada Satış Baskısı Oluşturabilecek Fiyat Seviyelerini Açıkladı!

Kripto para analisti, Bitcoin'in toparlanma sürecine girdiğini ve BTC adına 55.000 dolar fiyat seviyelerine ulaşılmadan piyasada herhangi bir satış baskısı beklemediğini ifade etti.
12:15
21 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin, günün ilk saatlerinde kaydetmeye başladığı yukarı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte 45.000 dolar fiyat seviyelerinden 48.700 dolar fiyat seviyelerine kadar yükseldi. Bitcoin’deki bu yükseliş hareketi de kripto para piyasasına yukarı yönlü bir ivme kazandırdı. Ethereum, kısa bir aranın ardından tekrardan 4.000 dolar fiyat seviyelerinin üzerine çıktı.

Analist: Bitcoin Toparlanma Sürecine Girdi

Twitter’da “CredibleCrypto” kullanıcı adı ile bilinen kripto para analisti, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımı ile lider kripto para birimi Bitcoin’in güncel durumunu değerlendirdi. Piyasa duyarlılığına vurgu yapmak isteyen analist, kripto para borsası Bitfinex’teki limit emrirlere dikkat çekti. Kripto para analisti, bireysel ölçekli yatırımcıların satış gerçekleştirirken “balina” metaforu ile tabir edilen büyük ölçekli yatırımcıların 45.000 dolar fiyat seviyelerinden alım gerçekleştirdiğini ifade etti.

55.000 Dolar Fiyat Seviyelerinde Bir Satış Baskısı Oluşabilir mi?

17 Aralık tarihinde paylaştığı Twitter gönderisine alıntı yapan kripto para analisti, portföylerinde çok yüksek miktarlarda BTC bulunduran yatırımcıların 45.000 dolar fiyat seviyelerinden Bitcoin alımı yapmaya devam ettiğini ve lider kripto para biriminin bir toparlanma sürecine girdiğini yazdı. Analist, piyasada oluşabilecek bir satış baskısının ancak Bitcoin’in 55.000 dolar fiyat seviyelerine yükselmesinin ardından yaşanabileceğini belirtti.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI