X


Kripto Konusunda Düzenleyicilerin Engelleyici Baskılarına Karşı Tepkiler Büyüyor

Düzenleyici kurumların ve politik isimlerin kripto paralar ile ilgili baskılayıcı tavırlarına karşılık tepkilerin büyüdüğü görülüyor.
11:34
28 Temmuz 2021

Elizabeth Warren’ın kripto para birimlerini engellemek için yaptığı son baskı, kripto para birimi topluluğu içinde güçlü tepkiler çekti. Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Massachusetts senatörünün kripto karşıtı yorumları nedeniyle “ileri görüşlü” olmadığını dile getirdi.

Warren’a Tepkiler Büyüyor

Warren’a tepki gösteren isimler arasında yer alan Novogratz, bankaların kredili mevduat hesapları için, ATM işlemleri için ve çek-senet hesapları için adeta servet talep ettiğini dile getirdi ve Warren’ın kripto paralarla uğraştığını ifade etti. Novogratz yaptığı açıklamalarda Warren’ın “ileri görüşlü” biri olmadığını düşündüğünü belirtti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

ABD Senatosu Bankacılık Komitesi tarafından 27 Temmuz’da düzenlenen bir toplantıda Warren, sektörü “karanlık” ve “meçhul” olarak nitelendirmişti ve finansal sistemlerde yer alan bankalardansa kripto para madencilerinin ve geliştiricilerinin daha kaprisli olduğunu dile getirmişti.

“Düzenleyiciler Yol Kat Ediyor”

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, düzenleyicilerin ve politik isimlerin kriptoyu anlama konusunda kaydettiği ilerlemeye değiniyor ve aslında duruma daha pozitif bir yönden bakıyor.

Garlinghouse konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Senato Bankacılığı’nın Kongre üyelerinin kripto içindeki nüansları anlamaya çalıştıklarını duymak beni cesaretlendirdi. Sadece birkaç yıl önce bazılarının kriptonun sadece bir heves veya çoğunlukla suçlular için olduğunu düşündüğü zamandan çok uzaktayız.” sözlerini kullandı.

Garlinghouse sözlerine şu şekilde devam etti:

Ayrıca, genellikle politika yapıcılarla çalışmak isteyen bir sektörde çok ihtiyaç duyulan düzenleyici çerçeveleri sağlamaya yönelik iki taraflı çabalar beni cesaretlendiriyor.

Bunlara ek olarak Garlinghouse açıklamalarında, her para birimi ya da teknoloji gibi kripto para birimlerinin ve Blockchain teknolojisinin de iyi ya da kötü amaçlar için kullanılabileceğini belirtiyor. Ancak milyonlarca kişinin iyi amaçlar için kullandığı kripto para birimleri ve Blockchain teknolojisinin birkaç kötü niyetli kişi sebebiyle engellenmeye çalışılmasını da “dar görüşlü bir düşünce” olarak nitelendiriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar