X

Burger King’den Dogecoin Hamlesi!

Burger King Brazil, bu haftadan itibaren  Dogecoin kullanılarak satın alınabilir köpek menüsünü duyurdu.
12:10
28 Temmuz 2021

Burger King Brezilya “Dogpper” için ödeme olarak Dogecoin‘i kabul ediyor. Dogpper, müşterilerin evcil hayvanları için özel bir yenilebilir köpek menüsü ve fast food zincirinin ünlü burgeri Whopper’a atfedilen bir kelime şakası.

Sadece Brezilya İçin Geçerli

Köpek menüsü Latin Amerika için yeni bir haber değil. Burger King, müşterilerin yemek yerken tüylü en iyi arkadaşlarıyla paylaşacakları bir şeyler bulabilmeleri için Dogpper’ı 2019’da Arjantin’de piyasaya sürdü. Ancak Burger King Brazil, bu haftadan itibaren  Dogecoin kullanılarak satın alınabilir hale getirdi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Köpek menülerinden birini satın alabilmek için, müşterilerin üç Dogecoin’i (yazının yazıldığı tarihte  yaklaşık 0,60 ABD Doları) Burger King Brazil’in kripto cüzdanına aktarması gerekir, ancak köpek menüleri aynı zamanda fiziki paralar ile de satın alınabilir durumda.

Dogecoin’in fiyatı, Bitcoin fiyatı Haziran ayından bu yana ilk kez 40.000 ABD Dolarının üzerine ani bir yükseliş yapmasının ardından pazartesi günü %15′ civarı bir artış gördü.

İsmini ünlü bir internet karakterinden alan Dogecoin (DOGE) daha erişilebilir ve dost canlısı bir kripto para olması amacıyla tasarlanmıştır. Bu sayede Bitcoin’in karmaşıklığından kaçan kullanıcılara erişimini mümkün olacağı düşünülmüştür.

Burger King, Dogecoin furyasına katılırken, köpek maması veya başka bir menü öğesi için herhangi bir kripto para birimini kabul etmeyi planladıklarını açıklamadı.

Dogecoin Genel Özellikleri

Dogecoin (DOGE) piyasası açısından bakıldığında bu para birimi en aktif ve en büyük topluluklardan birine sahip olmasıyla bilinir. Özellikle bahşiş hizmeti için yaygın olarak kullanılan bu kripto para çeşitli projeleri finanse etmek amacıyla da tercih edilmektedir. Bahşiş amaçlı kullanım şeklinde kullanıcılar tanınması gerektiğine inandıkları katkılar ya da göndericiler için diğer kullanıcıya bahşiş vermektedir. Bunun etkili olduğu ifade edilmektedir.

Dogecoin (DOGE)’i diğer kripto para birimlerinden ayıran en önemli özellik deflasyonist değil enflasyonist olmasıdır. Yani dolaşımdaki Dogecoin (DOGE) ile ilgili herhangi bir sınırlama yoktur. Bitcoin ve benzeri para birimleri sınıra ulaştığında madenciliğe devam etmek bir süre sonra karlı hale gelmeyecektir. Bu nedenle Dogecoin (DOGE) uzun vade işlemleri açısından da avantajlıdır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar