X

Enzyme Coin Nedir?

Daha önce Melon Protokolü olarak adlandırılan Enzyme, kullanıcıların özel kripto varlık yönetimi araçları oluşturmasına imkan sunuyor.
14:10
28 Temmuz 2021

Enzyme, isteğe bağlı ve robo’dan ETF’lere ve piyasa yapımına kadar, seçtiğiniz yatırım stratejilerini oluşturmanıza ve ölçeklendirmenize olanak tanır. İkinci nesil akıllı sözleşmeye dayalı platform, herhangi bir ana ağ dağıtımı yapılmadan önce kapsamlı bir şekilde test edilir ve denetlenir.

Enzyme (MLN) Nedir?

Daha önce Melon Protokolü olarak adlandırılan Enzyme Finance, kullanıcıların özel kripto varlık yönetimi araçları oluşturmasına, yönetmesine ve yatırım yapmasına olanak tanıyan Ethereum (ETH) üzerine inşa edilmiş bir protokoldür.

Enzyme, tarihsel olarak profesyonel finansal danışmanların ve firmaların alanı olan geleneksel varlık yönetimini merkezilikten uzaklaştırmayı amaçlar. Buradaki fikir, MLN kripto para biriminin varlık yönetimine giriş engellerini azaltarak daha fazla küresel tüketiciye erişim sağlamasıdır.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Örneğin, yönetilen fonlar tipik olarak minimum bir yatırım tutarı ve yönetim ücretleri gerektirir, bu da bu servet araçlarını ortalama tüketicilerin erişiminden uzaklaştırabilir. Bugün önemli miktarda sermaye ve yasal danışmanlık gerektiren varlık yönetimi fonları yaratma yetenekleri de erişilemeyecek kadar uzaktır. Bunun da ötesinde, bir fon için belgeleri dosyalamak bile yıllar alabilir.

Bu noktada Enzyme alternatif bir sistem oluşturmayı amaçlar. Projenin web portalını kullanarak kullanıcılar, diğer kullanıcılar tarafından başlatılan fonlara ve portföylere yatırım yapabilir ve diğer kullanıcılar kendi yaratımlarına yatırım yapabilir. Enzyme Finance protokolü, platformda çeşitli işlemleri yürütmek için MLN kripto para birimini kullanır.

Enzyme Finance, eski adıyla Melon, 2016 yılında eski bir Goldman Sachs başkan yardımcısı olan Mona El Isa ve matematikçi Rito Trinkler tarafından kurulan özel bir şirket olan Melonport tarafından inşa edildi.

2017 ve 2018 yılları arasında, İsviçre merkezli şirket tarafından 1.250.000 MLN kripto para oluşturuldu ve dağıtıldı. Melonport, 2017 yılında bir ICO ile 2,9 milyon dolar topladı. 2019 yılında, Enzyme Finance protokolünün ilk versiyonunu teslim ettikten sonra Melonport feshedildi ve yönetimini merkezi olmayan özerk bir organizasyon (DAO) olan Melon Council’e devretti.

MLN Coin Yorum

MLN Coin, özellikle projenin başında yer alan isimlere duyulan güven sebebiyle tercih edilen bir kripto para birimi olarak nitelendiriliyor. Bununla birlikte nispeten eski bir kripto para olması da yatırımcıların güvenini çekiyor gibi görünüyor. Yatırımcıların MLN coin ile ilgili yorumlarını güncel tarihsel verilere bakarak daha net değerlendirebiliriz.

CoinMarketCap verilerine göre yazının yayına hazırlandığı sırada Enzyme Coin, 72,76 dolardan işlem görüyor. 130,425,486 USD işlem hacmi ile piyasa hacmi bakımından 196. sırada yer alan Enzyme Coin’in BTC karşısında 0.001831 BTC ile işlem gördüğü ifade ediliyor.

Bunların yanında son 24 saatlik işlem hacmi 11,954,658 dolar olan Enzyme Coin’in dolaşımdaki arzının 1,792,737 MLN Coin olduğu görülüyor. Ayrıca toplam MLN arzının da 1,824,437 olduğunu ifade edebiliriz.

Enzyme Coin Nasıl Alınır?

MLN Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

MLN Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından MLN Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC), Tether (USDT), Binance Coin (BNB) ve BUSD alarak MLN işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar