X

Ethereum ve XRP Fiyatında 2021 Gelecek Beklentileri: Analizler Ne Yönde?

Ethereum fiyatı ve Ripple fiyatı piyasadaki olumlu havanın etkisi ile birlikte yükselişe geçti ve 2021 artış beklentileri yükselmeye başladı. 
09:30
28 Temmuz 2021

Özellikle Mayıs ayında başlayan ve bir kaç gün öncesine kadar devam eden düşüş trendi sebebiyle hem lider kripto para birimi Bitcoin hem de Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) gibi altcoin’ler ile ilgili 2021 fiyat tahminleri farklılık gösteriyordu. Ancak yeni bir yükselişin başlaması ile tahminler netleşiyor gibi görünüyor.

Ethereum 2021 Fiyat Tahminleri

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 2.294 dolardan işlem gören Ethereum, 12 Mayıs’ta 4.362 dolar ile kendi rekorunu kırmıştı. 2021 yılının bitmesine 5 ay gibi bir süre kalmışken analistlerin büyük çoğunluğu ETH’un bu seviyeyi geçeceğini ve 5.000 dolara kadar yükseleceğini düşünüyor.

Analistlere göre yükseliş grafiklerinde 2.450 dolar, 2.700 dolar ve ardından 3.000 dolar seviyeleri oldukça önemli seviyeler. Bu seviyelerin güçlü bir şekilde kırılması ise 5.000 dolara giden yolun önünü temizleyebilir. Ancak bu noktada bir önceki rekor seviye olan 4.360 dolar bandında güçlü bir dirençle karşılaşılabileceğinin düşünüldüğünü de belirtmek gerekiyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ayrıca Ethereum fiyat tahminini bir adım iler taşıyan isimler de bulunuyor. Finder’in 42 uzman ile yaptığı bir anket sonuçlarına göre katılımcıların büyük çoğunluğu ETH’un yıl bitmeden 4.500 dolar olacağını ve 2025’te 17.800 dolar seviyelerinin görüleceğini ifade ediyor.

XRP Coin Geleceği

Aslında XRP fiyatı ile ilgili tahminler yapmak oldukça zor bir hal almış durumda. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun açtığı davanın ardından bir de borsalardan delist edilerek darbe yiyen XRP, 2021 boğa koşusunu beklendiği gibi geçiremedi.

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,64 dolardan işlem gören XRP’nin şu an için 1 dolar üzerine yükselebilmesinin bile oldukça önemli bir adım olacağı düşünülüyor. Dava öncesinde boğa koşusu ile ilgili yapılan tahminler 5 dolar bandında iken dava süreci ile beklentilerin karıştığı ifade edilebilir.

Buna ek olarak bazı uzman isimler XRP’nin hala 5 dolar olacağını ve dava sürecinin Ripple lehine sonuçlanacağını ifade ediyor. Son günlerde dava ile ilgili herhangi bir gelişme olmasa da XRP fiyatının piyasa ile birlikte bir miktar toparlamış olması yatırımcıların yüreğine su serpiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar