X


Kripto Baskısı Devam Ediyor! Çin, Popüler Kripto Uygulamasını Yasakladı

Çin'in kripto baskısı sürüyor. Çin'in popüler kripto uygulaması ihlaller nedeni ile yasaklandı.
16:30
6 Eylül 2021
Kripto Baskısı Devam Ediyor! Çin, Popüler Kripto Uygulamasını Yasakladı

Çin’in kripto paralar üzerindeki baskısı bir süredir devam ediyor. Bugün ortaya çıkan haberlere göre Çin uluslararası iletişim ofisi Çin’in popüler kripto uygulaması Block Sky Eye’ı yasakladığını duyurdu. Şanghay Belediyesi İletişim İdaresi, Çin Halk Bankası’nın (PBoC) bildiriminin ardından tüm uygulama mağazalarının “Block Sky Eye“ı kaldırması gerektiğini duyurdu.

Çin Popüler Kripto Uygulaması Yasakladı

Şanghay Belediye Ofisi, Block Sky Eye‘ın ülkenin kripto para kısıtlama düzenlemelerini ihlal ettiğini açıkladı. Ek olarak uygulamanın kripto para işlemleri için aracı bilgileri kolaylaştırdığını da belirtti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ayrıca Block Sky Eye, kripto para tabanlı ticari faaliyetler için pazarlamanın yanı sıra ticari görüntüler gerçekleştirerek kripto işlemlerini duyuruyor. Dolayısıyla bu, PBoC tarafından belirlenen kripto normlarının ihlali olarak görülüyor.

“Block Sky Eye” uygulamasının kripto para işlemleri için bilgi aracılık hizmetleri sağladığı, kripto para alışverişlerini yönlendirdiği ve kripto para ticareti yaptığı için ilgili departmanlar tarafından yayından kaldırılmasının talep edildiği bildirildi. Block Sky Eye’nin Gösterim ve pazarlama propagandası, “Kripto Para Birimi Alım Satım Hype Riskinin Önlenmesine İlişkin Duyuru” ve “Token İhracı Finansmanı Riskinin Önlenmesine İlişkin Duyuru”nun ilgili gerekliliklerini ihlal etti.

Block Sky Eye, başta kullanıcıların blockchain şirketlerinin bilgilerini elde etmesi için geliştirilmiş bir uygulamaydı. Ancak uygulama son zamanlarda kendi token’ını yayınladı ve bu durum uygulamanın yasaklanmasının temel nedeni haline geldi.

Çin, Kriptodaki Baskının Sona Erdiğini Duyurdu

Geçen hafta, Çin Merkez Bankası ülke çapındaki kripto para işlemlerine yönelik baskının tamamlandığını ve ardından ülkedeki “normalleştirilmiş denetimin” tamamlandığını duyurdu. ‘Çin Finansal İstikrar Raporu’na göre Banka, kripto para birimini çökertme amaçlarının temelde sona erdiğini açıkladı. Ülke genelinde çeşitli dijital alanlarda gerekli düzenleyici değişikliklerin tamamlanmasıyla birlikte Merkez Bankası, denetimin baskı modundan rutin operasyonlara geçeceğini açıkladı.

Çin Halk Bankası yaptığı açıklama ile “Çevrimiçi varlık yönetimi, öz sermaye kitle fonlaması, İnternet sigortası, kripto para ticareti, internet döviz ticareti gibi alanlarda temel olarak düzeltme çalışmalarını tamamladı ve normalleştirilmiş denetime devredildi” dedi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI