X


Chiliz’de Sıcak Saatler: CEO Dreyfus O Gelişmeyi Açıkladı

Socios x Chiliz Blockchain ekosistemi bu hafta 1 milyon kullanıcının cüzdanına ulaşacak.
14:04
6 Eylül 2021
Chiliz’de Sıcak Saatler: CEO Dreyfus O Gelişmeyi Açıkladı

Socios spor alanında önemli başarılara imza atmaya devam ediyor. Futbol tutkunları için geliştirilen Socios, taraftarlara “taraftar token” satışı yaparak takımlarındaki kararları etkileme şansı sunuyor. Socios son dönemde bir dizi büyük ortaklıkla adından çokça söz ettirdi ve ettirmeye devam ediyor. Öyle ki Socios x Chiliz ekosistemindeki cüzdan sayısı 1 milyona yaklaştı.

1 Milyon Cüzdan

Spor sektörüne odaklanan, spor ve eğlenceyi dijitalleştirmeyi amaçlayan bir kripto para birimi olan Chiliz‘in (CHZ) CEO’su Alexandre Dreyfus, Socios x Chiliz ekosistemindeki cüzdan sayısının 1 milyona yaklaştığını belirtti.

Dreyfus, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla önemli bir kilometre taşına yaklaşıldığını belirtirken bir miktar CHZ yakmak için iyi bir zaman olduğunun söyledi. Dreyfus Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi;
“Chiliz x Socios Blockchain ekosistemi bu hafta 1 milyon kullanıcının cüzdanına ulaşacak. Biraz $CHZ yakmak için iyi bir zamanlama gibi görünüyor.”

Futbol klüplerinin bu alana yönelmesi ile birlikte Socios, sadece yaptığı bir anlaşmayla ekosisteme milyonlarca katılımcı sağlıyor. Sadece Juventus’un 20 milyon taraftarı olduğu göz önüne alındığında spor odaklı fan token sektörünün ne denli büyüyebileceğini hesap edebilirsiniz.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Chiliz Fiyatı Artışa Geçti

Chiliz CEO’sunun yaptığı paylaşımın ardından Chiliz (CHZ) fiyatı artışa geçti. Popüler kripto para birimi açıklamanın ardından sert bir şekilde artarak 0.44 doların üzerine yükseldi.

Popüler kripto para birimi içeriğin hazırlandığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %6’lık bir artışla 0.4414 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor.

Chiliz Nedir?

Chiliz, spor, spor kulüpleri ve küresel hayran kitleleri arasındaki pasif ilişkiyi tokenleştirme yoluyla dönüştürme girişimidir. 2018 yılında Malta’da kurulan şirketin amacı, milyonlarca spor ve e-spor hayranına, favori spor veya e-spor kulüplerinde tokenize edilmiş bir etki payı satın almalarını sağlayacak bir token sağlamaktı.

Başka bir deyişle, favori takımınızın aldığı belirli kararları etkilemenize izin veren bir hayran katılım platformudur. Resmi Medium kanalına göre, CHZ tokeni, spor tokenizasyonu için dijital bir para birimidir ve ‘hayranların markalı Taraftar Tokenleri satın alıp takas edebileceği ve kulüp odaklı anketlerde ve anketlerde oy kullanabilecekleri dünyanın ilk ölçeklenebilir hayran etkileşimi ve ödül uygulamasını’ güçlendirmektedir. .

CHZ,  taraftarların anketlere katılmak için Taraftar Tokenlerini kullanabilecekleri ve aktif katılım yoluyla ödüllendirilebileceği, tüketiciye yönelik platformu olan Socios.com’un kripto para birimidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar