Kraken’den QuadrigaCX İle İlgili Dikkat Çeken Hamle

QuadirgaCX’ten büyük miktarda ETH aldığı iddia edilen Kraken, QuadrigaCX’in kayıp fonlarının bulunmasına yardımcı olacaklara ödül vereceğini açıkladı…
13:00
1 Mart 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para borsası Kraken, fonlarının büyük çoğunluğu kayıp olan Kanadalı borsa QuadrigaCX’in kayıp fonlarının bulunması karşılığında 100.000 dolar ödü vereceğini açıkladı. Kraken bu duyurusunu 28 Şubat’ta bir blog gönderisiyle kamuoyuyla paylaştı.

QuadrigaCX geçen yıl Aralık ayında kurucusu Gerry Cotten’ın ani ölümünün ardından zor günler yaşamaya başladı. Çünkü soğuk cüzdanlardan ve onların güvenliğinden sorumlu tek kişi Cotten’dı ve borsa o günden beri bu soğuk depolardaki fonlarına ulaşamıyor.

Öte yandan şu anda QudrigaCX’in toplamda yalnızca 286.000 dolar fonu bulunuyor. Ancak borsanın kullanıcılarına 198.435.000 dolar borcu var. Dolayısıyla Kanadalı borsa iflasla karşı karşıya…

100.000 Dolar Ödül

Cointelegraph’ın haberine göre kripto para borsası Kraken de kayıp fonların bulunmasına yardımcı olabilecek ipuçları getirenlere geleneksel para birimi ya da kripto para olarak 100.000 dolara kadar ödül vereceğini açıkladı. Ancak Kraken yaptığı duyuruda ödül programının herhangi bir zamanda iptal edilebileceğini de belirtti.

Borsa duyurusunda şu ifadelere yer verdi:

Kraken’e ulaşan tüm ipuçları Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ve Kanada Kraliyet Polisi (RCMP) ya da bu konuyla aktif olarak ilgilenen kurumlara sunulacak.

649.708 Ethereum Gönderildi

Bunların yanında son zamanlarda yayımlanan ve QuadrigaCX’in kontrol ettiği cüzdanların işlem analizini içeren bir rapora göre, toplamda 649.708 Ethereum çeşitli borsalara gönderilmiş durumda. U.today’in haberine göre, raporda borsa CEO’su öldükten sonra yani 9 Aralık’tan sonra Gerry Cotten’a ait hiçbir işlem gerçekleştirilmediği de belirtiliyor. Rapora göre, Cotten’a ait son üç işlem 8 Aralık’ta gerçekleştirilmiş.

Bunlarla beraber CEO’nun eşi Jennifer Robertson ve soruşturmaya dahil olan diğer kişiler kullanıcıların fonlarının nereye aktarıldığı konusunda bir bilgilerinin olmadığını dile getirdiler. Ancak Robertson Kraken’in bu borsalardan biri olabileceğine inandığını ifade etti.

84,248 ETH aldığı iddia edilen Kraken’in, fonların bulunmasına yardımcı olacaklara 100.000 dolara kadar ödül vereceğini açıklamasının dikkat çekici bir gelişme olduğunu rahatlıkla dile getirebiliriz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar