X


Kıdemli Google Çalışanı Kripto Para Sektörüne Transfer Oldu

Ripple Google'dan önemli bir ismi ekibine dahil etti.
07:00
30 Ekim 2018
Okuma Süresi: 1 Dakika

Reuters’ın geçtiğimiz günlerdeki haberine göre Google’ın yeni kablosuz mesajlaşma hizmetinin kıdemli geliştiricisi artık Ripple için çalışacak. Söz konusu kişi Amir Sarhangi.

Ripple da yaptığı açıklamada Sarhangi’nin Google’daki görevinden ayrılıp Ripple’ın küresel ödemeler ağı RippleNet’in başına geçeceğini doğruladı. Sarhangi 2015 yılında Google Jibe Mobile’ı satın aldığında Google için çalışmaya başlamıştı. Sarhangi’nin kurduğu Jibe Mobile’ın misyonu ileri düzey iletişim sistemlerinin uygulandığı kablosuz operatörler için teknoloji geliştirmekti.

Öte yandan duyuru, Ripple’ın 2018’de 3. çeyrek gelirini 2. çeyrek gelirine kıyasla ikiye katladığını gösteren raporu yayımlamasının ardından geldi. Resmi verilere göre Ripple ikinci çeyrekte XRP satışından 73,53 milyon dolar elde etti. Üçüncü çeyrekte bu rakam 163,33 milyon dolara yükseldi.

Eylül sonlarına doğru Ripple, kripto para startup’larından oluşan bir grup kurmuştu. Grubun amacı kanun yapıcılar ve finansal düzenleyiciler için lobi faaliyetleri yapıp bu kişilerin kripto paralarla ilgili ılımlı bir tavır takınmasını sağlamaktı. Devlet yetkililerine sektörün düzenleyicilerin desteğine ihtiyacı olduğunu aktarması için Ripple iki partili lobicilik grubu Klein/Johnson Group’a ödeme yapacak.

Öte yandan ekim başlarında kripto para borsası ve cüzdanı Coinbase, Charles Schwab Corporation’dan bir yönetim kurulu üyesini kendi yönetim kuruluna transfer etti. Yine eylül ayında önde gelen bir ABD hisse senetleri borsasının COO’su Jeanine Hightower-Sellitto, kripto para borsası Gemini’nin müşteri hizmetleri ekibinin başına atanmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar